Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenou u Vajgaru hrají jen ženy

1 2003
Jindřichův Hradec - Velice dobrou základnu mladých hráček se podařilo vytvořit činovníkům házenkářského oddílu Jitka Jindřichův Hradec. V klubu se věnují jen dívkám. "Zájem chlapců by byl, ale máme to už takhle zavedené a funguje to. Možná, že v budoucnu něco změníme," říká jeden z obětavců kolem házené v Jindřichově Hradci Jan Dvořák.

"Máme registrováno asi 150 házenkářek," konstatoval Dvořák. Ty tvoří dvě družstva minižákyň, tři celky mladších a dvě starších žákyň a po jednom mladších a starších dorostenek a žen.

Vzestup zájmu o házenou zaznamenali v Jitce od loňského podzimu. Tehdy byla v Jindřichově Hradci otevřena nová hala. "Od té doby se nám hlásí stále více dětí," všiml si Jan Dvořák.

Předtím bylo všechno mnohem složitější. "Museli jsme na tréninky i na zápasy dojíždět do Žirovnice a do Třeboně," připomněl, jak se klub stále stěhoval a měl z toho i vyšší náklady na činnost.

Úspěchy jsou u malých dětí samozřejmě druhořadé, hlavní je jejich zájem o sport. "Výsledky nás zajímají až od dorostenek a především hlavně u žen."

Tým je tradičním účastníkem I. ligy žen a zatím na interligu nemyslí. "Možná někdy v budoucnu, ale momentální postavení odpovídá našim možnostem," opakuje Jan Dvořák. Čas na postup Jitky ještě nenadešel.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze