Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářský vicemistr ze Zubří zřejmě přijde o největší opory

Jakub Hrstka zřejmě Zubří před další sezonou opustí. | foto: Jan Karásek, MAFRA

7 2010
Kádr staronového házenkářského vicemistra ze Zubří se v létě téměř jistě změní. Klub možná přijde až o čtyři klíčové hráče, kteří patří do širšího reprezentačního výběru. Zahraniční celky mají zájem o Jakuba a Martina Hrstkovy, Tomáše Říhu i Tomáše Čípa.
"Kdo nemá ekonomické těžkosti," ptá se prezident HC Zubří Martin Majer. "Je to dané hospodářskou situací a ochotou firem zviditelňovat se."

Nabídky ze zahraničí se objevily už v průběhu roku. Například o jeden z největších talentů české házené, křídelníka Jakuba Hrstku, stál přední maďarský tým.

"Chodím posledním rokem do školy, takže jsem odchod zatím neřešil.
Ale zahrát si za hranicemi je mým snem. Kdyby se objevila zajímavá nabídka, neváhal bych," uvedl Hrstka.

Jeho bratrance Martina zase lanařili šejkové z Perského zálivu. Otazník visí nejen nad kádrem, ale také nad dalším zuberským působením trenéra Jiřího Kekrta. Zkušenému kouči, který přišel předloni v létě, končí smlouva.

"O prodloužení jsme ještě nejednali, protože jsme se soustředili jenom na play-off," uvedl Majer. "Finále skončilo teprve ve středu, dejte nám chvíli čas, abychom se v klidu mohli domluvit, co dál."

Zatímco vedení začíná jednat o příští sezoně, hráči zapomínají na zklamání. Na Karvinou nestačili ve finále potřetí v řadě. Ovšem letošní porážka je mrzí nejvíc. Rozhodně nebyli horší než staronový šampion.

"Měli jsme na ně už loni, letos ještě víc. Hráčům ale nemůžeme nic vyčítat. Měli jsme méně štěstí, Karviná to zkrátka zvládla líp," mrzí Miku. "Je obdivuhodné, jak se celý karvinský klub dokáže v play-off zmobilizovat a vytvořit takové podmínky, že to hráči zvládnou a všechny porazí," dodal.

I přes určité rozčarovaní ze čtvrtého stříbra za posledních pět let považují zuberští házenkáři medaili za úspěch. Navíc jim patří jedno prvenství. Jsou jediným sportovním kolektivem z východní Moravy, který letos získal cenný kov.

"S výjimkou Stržínka a Baránka hrajeme výhradně s odchovanci," upozornil Mika na další zuberskou výjimečnost. "Karviná má taky dobrou základnu, ale má ji vyšperkovanou zkušenými hráči. Být i u nás čtyři cizinci, finále by vypadalo úplně jinak. Jenže to není naše cesta, jdeme výchovou vlastní mládeže.


Najdete na iDNES.czmobilní verze