Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářský vicemistr ze Zubří obměnil sestavu, povede ji triumvirát

Střílí Ondřej Mika ze Zubří | foto: Dalibor Glück, MAFRA

25 2010
Na trenérský triumvirát vsadí po odchodu Jiřího Kekrta házenkářský vicemistr ze Zubří. Na jeho lavičce se objeví hlavní kouč Jiří Mika s asistenty Alešem Kořínkem a Jiřím Mičolou.

"Někomu se možná může zdát, že je nás zbytečně moc. Ale je to kvůli tomu, aby u týmu vždycky byli dva trenéři," připomněl Mika své působení v roli asistenta reprezentačního trenéra. Větší vytížení ale nepadá jen na něj. Mičola vede zuberské dorostence, Kořínek zase nejmenší adepty. "Házenou děláme od rána do večera," pousmál se Mika.

Trenérské trio bude pracovat s výrazně pozměněnou sestavou, kterou opustilo šest hráčů. Špílmachr Martin Hrstka míří do dánského druholigového klubu RibeEsbjerg. Pivotman Tomáš Říha přestupuje do druholigového německého Schwerinu.

Matador Andrej Titkov ukončil kariéru a bude pomáhat Mičolovi u dorostu. Brankář Michal Baránek se vrátil domů do Litovle. Spojka Štěpán Krupa, studující Vysokou školu ekonomickou v Praze, jde hostovat do Dukly. Další spojka Martin Vyjídák bude hostovat v Přerově.

"Odcházejí hráči, kteří patřili do stříbrné generace," připomněl Mika čtyři druhá místa v posledních pěti letech.

Výčet odchodů by měl být konečný, přestože třeba o reprezentanta Tomáše Čípa je stále zájem v zahraničí.

Náhrada? Tři navrátilci. Z Přerova přichází pivotman a nejlepší extraligový střelec Tomáš Bechný. Z Rakouska dorazil další pivotman Jakub Šíra, který v dresu Aon Fivers Vídeň vybojoval stříbrnou medaili. Posledním nováčkem je střední spojka Michal Dědek, jenž hrál druhou ligu v Lesaně Zubří.

"Byl velmi talentovaný, ale z různých důvodů se házené nevěnoval. Poslední dobou podával velmi dobré výkony, tak ho zkusíme," podotklMika na adresu 23letého házenkáře. "Jenže je škoda, že s házenou skončil dvoumetrový střelec Sedláček. Šanci by určitě dostal."

I kvůli avizovaným změnám valašský klub pozměnil přípravu. Trénoval už v červnu, znovu se sešel tento týden, aby pokračoval ve vylepšování fyzické kondice. Například dnes je na programu dvoudenní výjezd na kolech. "Nebude chybět ani opékačka," naznačil Mika.

V plánu je 14 přípravných zápasů, vrcholem bude přípravný turnaj v domácím prostředí. Do Zubří přijede polský Lubin, slovinský Maribor a Povážská Bystrica.

"Trochu nás mrzí, že se nám nepodařilo sehnat zahraniční soupeře i pro běžnou přípravu," posteskl si Mika.

Na další mezinárodní konfrontaci se klub přesto těší. Po roční přestávce se přihlásil do evropské soutěže. Chtěl sice hrát Vyzývací pohár, ale federace jej přeřadila do Poháru EHF a nasadila rovnou do 2. kola.

Losovat se bude v úterý, v osudí se objeví zajímaví soupeři. Například Crvena Zvezda Bělehrad, švédský Alingsas či islandský Haukar. Ve hře je také šest neúspěšných adeptů z kvalifikace o Ligu mistrů.

Změny v Zubří

Kádr vicemistra se v létě změnil. Opustilo jej šest opor, opačným směrem putují tři navrátilci.

PŘIŠLI:
Tomáš Bechný (Přerov) Michal Dědek (Lesana Zubří) Jakub Šíra (Aon Fivers Vídeň)
ODEŠLI: Michal Baránek (Litovel) Martin Hrstka (Ribe-Esbjerg, Dán.) Štěpán Krupa (Dukla) Tomáš Říha (Schwerin, Německo) Andrej Titkov (konec kariéry) Martin Vyjídák (Přerov) trenér Jiří Kekrt (Frýdek-Místek)Najdete na iDNES.czmobilní verze