Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářky Veselí chtějí opět titul, soupeřky jsou však silnější

Helena Štěrbová a Lenka Fleková potáhnou Veselí za dalším titulem. Uspějí? | foto: Luděk Peřina, MAFRA

9 2010
Předloni druhé, loni první. Házenkářky Brittermu Veselí nad Moravou vstoupí v sobotu do semifinále interligy a jejich cíl je jasný. Obhajoba titulu, byť k ní vede velmi těžká cesta.

Kdyby měla soutěž stejný scénář jako loni, mohly by se házenkářky Brittermu Veselí nad Moravou už teď radovat z titulu. Jenže v sobotu a v neděli je teprve čeká semifinále doma proti Olomouci, vždy od 17 hodin.

Loni také bojovaly až do konce o prvenství v interlize, skončily druhé za Michalovcemi. Letos je přeskočila pražská Slavia. V play-off pak bylo Veselí suverénní.

"Náš cíl předurčuje to, že jsme obhájci. I když je pravda, že jdeme z horšího místa a budeme mít v semifinále těžšího soupeře. Soutěž je daleko kvalitnější než loni," míní trenér "panenek" Peter Sabadka.

Olomouc neslibuje snadný průchod do finále. "Jejich výhodou je to, že mají široký kádr, všechny posty mají zdvojené. A jsou lepší než loni,mají dobré mladé hráčky, které my nemáme," hodnotí protivníka kouč.

Na druhou stranu Veselí soka v základní části dvakrát porazilo. "To určitě může být naše výhoda. Pokud jsme v kompletním složení, dokážeme hrát velmi dobře. Věříme si na ně. Teď nám nikdo nechybí a v takovém stavu jsme favority," nebojí se sebevědomého prohlášení Sabadka.

Stejně jako v předchozích letech stojí výkony "panenek" na zkušených hráčkách. "Mladé zatím nemají na takovéto zápasy potřebnou výkonnost," krčí rameny kouč.

Takže v brance kraluje hlavně Lenka Černá a v poli osvědčená jména Lenka Fleková, Jarmila Kočí, Tereza Chmelařová. "Ta je v životní formě," ocenil nejlepší letošní střelkyni se 118 góly Sabadka.

Daří se i Lucii Súkenníkové, která přišla jako odstrčená z Bratislavy, a tradiční pivotce Angelině Vinyatinské. "Hlavní tahounkou je ale Hela Štěrbová," nezapomíná trenér na reprezentační spojku.

Pokud tyto hráčky vydrží a nezraní se, je jejich šance na obhajobu slušná, na postup do finále velká. Ovšem tam už bude patrně čekat Slavia. Tým, který zaujal pozici suverénních slovenských týmů, které se propadly do průměru.

"Slavia má mladé hráčky, které celkově vyzrály a teď tvoří jádro reprezentace. Proti minulým letům je to mimořádně silný protivník," ocenil Pražanky trenér Veselí.Najdete na iDNES.czmobilní verze