Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářky Veselí chtějí hrát na špici interligy i bez kanonýrky Štěrbové

Hana Martinková (vlevo) z Mostu je faulována Lenkou Flekovou.z Veselí. Vpravo Irena Tomášková | foto: Martin Adamec, MAFRA

7 2010
Loni vicemistryně. A letos? Házenkářky Brittermu Veselí nad Moravou by chtěly v interlize minimálně stejně vysoko. První krok udělaly, o víkendu vyhrály na půdě nováčka z Mostu 27:25. Ale jednoduché to určitě mít nebudou.

Z týmu totiž odešly dvě hráčky základního kádru. Střelkyně a reprezentantka Helena Štěrbová a ještě více bude chybět v obraně Gabriela Zvoničová, která se rozhodla ukončit kariéru.

"V tu chvíli jsme se snažili družstvo doplnit, abychom nebyli slabší. Místo Heleny přišla z Trenčína Zuzka Drotárová a místo Gábiny Jitka Tomečková," pochvaluje si trenér Peter Sabadka. Vzhledem k omezenosti na hráčském trhu jde o velmi dobré úlovky.

Kádr Veselí nad Moravou

Brankářky: Lenka Černá (44 let), Lenka Benedíková (19), Darina Zvoničová (34).
Hráčky do pole: Tereza Chmelařová (26), Kamila Kratochvílová (19), Jarmila Štěrbová (30), Nikol Vinklárková (18), Lucie Jagošová (17), Klára Jandásková (18), Zuzana Drotárová (23), Jarmila Kočí (35), Jitka Tomečková (26), Lenka Fleková (35), Lucie Súkenníková (22), Angelina Viniatynská (25), Eva Romanová (27), Patricie Jurasová (18)

Drotárová je technicky dobře vybavená spojka, solidní střelkyně. "Tomečková dobře zapadla a snaží se nahradit Gábinu, ale nepůjde to tak rychle," míní Sabadka. Jinak se snaží zapojovat do hry i mladé veselské odchovankyně, kterým je okolo dvaceti let. "Snažímese z vlastních zdrojů vytěžit maximum.

Nechceme být slabší než loni. Vždycky mám ty nejvyšší cíle," hlásí sebevědomě kouč "panenek". Pokud bude mít štěstí jako loni a tým nezasáhne větší počet zraněných, opravdu by nemělo jít o slabší Veselí. Zkušeným oporám sice přibývají léta, výkonnost však neochabuje. Jména jako Černá, Fleková nebo Kočí jsou pořád zárukou vysoké kvality.

"Cením si děvčat, že chtějí pořád hrát a být dobré. Máme vysoké požadavky a ony je chtějí plnit. Nejsme žádný tým pro vysloužilce," chválí Sabadka přístup zkušených, od nichž mladá děvčata sbírají zkušenosti.

Právě na nich by měla stát budoucnost veselské házené. Zatím však potřebné úrovně nedosahují a dostávají se na ni postupně. "Problém je, že hrály druhou ligu, jejíž kvalita je slabá. Proto jsme s nimi hodně v létě pracovali a ony v přípravě naznačily dobrou výkonnost. Musíme prolomit kvalitativní bariéru," plánuje kouč. "Příležitosti dostávají a dostávat budou."

Interliga letos doznala změn a místo dvanácti se v ní ukáže čtrnáct celků. A Sabadka odhaduje, že dostat se mezi nejlepší tři česká družstva nebude tak snadné jako loni. "Vedle Olomouce a Slavie bude patřit ke špičce i Zlín, který už měl ambice loni a letos má kvalitu. Dobré družstvo má i Písek," míní.

Zároveň předpokládá, že i nadále bude pokračovat trend převahy českých týmů nad slovenskými. "Pracuje se tu lépe s mládeží, na Slovensku poněkud zaspali."Najdete na iDNES.czmobilní verze