Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářky Slavie maskují formu v soubojích s německými týmy

ilustrační fotografie | foto: Ladislav NěmecMF DNES

18 2010
Na první pohled k netradičnímu kroku se rozhodl mistrovský klub házenkářek pražské Slavie. Ten totiž celou letní přípravu hraje své zápasy se zahraničními soupeři, aby jeho hru neměla přečtená česká družstva.

"To je ten hlavní důvod," přiznává trenér Slavie Petr Pína. "Kdyby děvčata hrála třikrát s Veselím a dvakrát s Olomoucí, neměly by pak v soutěži čím překvapit," vysvětluje svůj postoj trenér.

Slávistky si tak v uplynulých týdnech změřily síly s řadou zahraničních týmů. "Většinou se jedná o německé kluby, ke kterým to máme kousek," říká Pína.

České hráčky navíc v konfrontaci s německou ženskou házenou příliš nezaostávají. "Frankfurt už holky jednou porazily. S Duisburgem to bylo hodně těsné a navíc proti týmu z Moskvy jsme uhráli remízu," vypráví Pína.

Pro stále se omlazující tým Slavie je to velice dobrá zkušenost. "Máme sice v týmu řadu reprezentantek, které podobné zápasy hrají pravidelně, ale rovněž k nám přišla řada dorostenek. Ty se těmito zápasy nejvíce naučí. Navíc je stavím ke zkušenějším spoluhráčkám, aby se rychleji otrkaly," vysvětluje svou strategii Pína. Přípravu si zatím nemůže vynachválit.

Jen ho mrzí, že jeho tým, jako mistra české i československé ligy, nečeká žádný evropský pohár. "Nepřihlásili jsme ho, protože je to finančně dost náročné. Vydělat se dá, až když se dostanete mezi ty úplně nejlepší evropské kluby, ale na to my v současné době nemáme," přiznává Pína.

Přesto doufá, že příští rok pohárovou šanci jeho klub využije. "Sice nás posílila jen děvčata z dorostu, ale i tak chceme další titul a zkusit si evropské poháry."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze