Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Házenkářky Písku potrápily Slavii

6 2006
Písek - Kdo by si před rokem pomyslel, že písecké házenkářky budou v nejvyšší soutěži žen stačit slavné Slavii Praha. V minulém kole interligy to platilo celý zápas. Písek nakonec prohrál 26:29, ale dlouho si držel naději alespoň na remízu. Závěr zápasu se mu zašmodrchal. Ztrácel míče a dostával góly, většinou z křídla.

Začátek píseckému celku nevyšel a brzy prohrával 1:5. V 17. minutě už byl stav 7:9 a ve 23. minutě prošla odvážně kolem poloviny brankoviště Slavie Kučerová. Vyrovnala na 11:11. To už hrál Písek svůj nejlepší úsek zápasu.

Za necelou minutu faulovala vysoká slávistka Zachová Kupkovou a z nařízeného sedmimetrového hodu dala Keclíková na 12:11. Sokol poprvé vůbec nad Slavií vedl.

I když Vyhnalová ze sedmičky vyrovnala na 12:12, domácím se vedení zalíbilo. Po faulu Adámkové na Keclíkovou proměnila faulovaná hráčka další sedmičku na 13:12.

Kupková sice ve 26. minutě trefila tyč, ale k odraženému míči se dostala Martenková a dala gól - 14:12. Písek vedl poprvé o 2 góly.

V závěru poločasu skórovala Kupková na 15:13. Slavia rozehrála, ale přišla o míč a Kupková ještě z rychlého protiútoku vystřelila jednou, ale gól už nedala. I tak byl výsledek první půle pro Jihočešky velikým úspěchem.

Luboš Zeman, trenér Slavie, prohlásil, že stav 5:9 měl být ve skutečnosti 2:9. "Ty tři branky, co jsme v té době dostali, šly na vrub našich brankářek," prohlásil nekompromisně.

"Vedení jsme nezískali snadno, ale hráčky v té době přesně dodržovaly pokyny, na které jsme se týden připravovali." Potom ale slávistky přestaly taktiku dodržovat a inkasovaly. "Začaly si trošku vymýšlet a hrát něco, co se na Písek hrát nemůže. A Písek by byl špatným týmem, kdyby nabídnuté příležitosti nevyužil."

Jaké to byly pokyny? Trenér Zeman se zasmál. "Připravovali jsme se na vysunutou obranu. Spolupráci dvojic a trojic v útoku, kterou máme nacvičenou," začal vysvětlovat.

Naopak v obraně měly jeho svěřenkyně spolupracovat více, aby eliminovaly píseckou střelbu ze sedmi osmi metrů. "A na to byly naše hráčky přesně instruované a přesně věděly, co mají dělat."

Místo toho prý začaly hrát, jako by písecké střelkyně pálily z deseti metrů. "Přestaly hrát v útoku, co měly," pokračoval. "Hrály jako proti systému nula - šest," připomněl jednu z obranných variant.

Tím Slavia přicházela v rozehrávce o míče. "Samozřejmě že to bojovný soupeř doma musel využít, když hraje o play-off."

Po přestávce hrála Slavia osobní obranu na Keclíkovou. Střídaly se Salčáková a Vyhnalová. Keclíková mohla jen stát kousek za půlicí čarou, ale nezapojovala se do hry. "Je otázka, jestli to rozhodlo," nadhodil Zeman.

Řekl, že kdyby měl ještě jednu takovou hráčku v obraně, jako je Adámková, tak by Slavia na Keclíkovou osobní obranu nenasadila. "Osobní obranou jsme narušili, alespoň doufám, kompaktnost útoku Písku a v tom momentě to vliv mělo."

Ještě ve 40. minutě dala Keclíková na 18:17. Ve 47. minutě byl stav 19:22, ale za 122 vteřin vyrovnávala Martenková na 22:22. V 53. minutě vedl Písek gólem Cejpové 25:24. Až potom Slavia vývoj hry definitivně ovládla.

"Pětačtyřicet minut to byl vyrovnaný zápas," řekl trenér domácích Josef Keclík. "Konec byl šťastnější pro Slavii."

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze