Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářky Písku měly proti Šaľe jen část týmu. Proto prohrály

Michaela Borovská (v bílém) z Písku proniká přes Ivanu Trochtovou ze Šaľy | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

6 2010
Prokletý týden. V přípravě na interligu házenkářek vyhrál Sokol Písek dva turnaje za sebou. V obou zvítězil ve všech zápasech. Pak se v poslední přípravě zranily některé hráčky a v premiéře nového ročníku interligy to bylo znát. Písek podlehl Šaľe 30:34. Častěji vedl v prvním poločase.

Ze stavu 16:15 se skóre zhouplo na 16:17. Pak na 18:17 a 19:18. Ještě v úvodu druhé půle to bylo po třech střelách Borovské na všechny způsoby a jak bylo libo 22:21.

Pak Šaľa otočila na 23:24 a od stavu 24:26 ve 41. minutě vedení nepustila. Častěji sebrala odražené míče v útoku a napodruhé přece jen dávaly góly. To se domácím hráčkám nedařilo.

Rozchytala se brankářka Turóciová, která chytila i dva náskoky ze šestky od Luzumové. Když právě Luzumová snížila ze sedmičky ve 47. minutě na 26:27, byla šance na zvrat. Nekonal se. Za tři minuty utekly soupeřky na 26:30.

"My snad nebudeme nikdy kompletní," říkal zdrcený trenér domácích Jan Salač. Tak zklamaný k vidění snad ještě nebyl. "Jsem z toho dost rozpačitý a smutný," potvrdil a dál seděl jako bez duše. "Byl to náš nejhorší výkon za celou dobu, co jsme v přípravě začali." Ale nebylo to samo sebou. Po povedené přípravě se mu tým rozpadl.

Na posledním turnaji v Otrokovicích se zranila brankářka Jitka Skálová i spojka Lucie Vyhnalová. Zranila se i Janoušková.

Den před utkáním si natáhla sval i Iveta Luzumová a v tréninku odkulhala. "Udělali jsme všechno pro to, aby vůbec mohla nastoupit a zaměstnat soupeře," řekl Salač o Luzumové. "Hrála se sebezapřením a za to jí děkuju."

Všechno, co fungovalo Písku v přípravě, jako by bylo pryč. Střelba spojek ze střední vzdálenosti, výkony brankářek. "Je to pro nás velká facka." Napočítal 25 technických chyb týmu.

"Tolik jsme jich udělali v celé přípravě. Všechno špatně." Soupeřky měly 48 střel. Brankářky domácích si připsaly úspěšnost 29 procent. "To není až tak hrozné číslo. Ale v rozhodujících okamžicích tam měl být zákrok navíc. Ten tam nebyl."

A na druhé straně jich bylo více. "Zápas u nás ale nevyšel nikomu." Ještě na poslední chvíli zajišťoval Písek hostování brankářky Tobiášové. Týmu zůstaly tři spojky.

Impulzivní trenér Šaľy Michal Lukačín při utkání skákal, dirigoval, mával rukama na všechny strany a trhal si rukávy, když si je vyhrnoval.
A hlavně křičel. Co by dělal, kdyby jeho tým prohrál? "Možná bych byl klidnější," odtušil.

Vítězství ho viditelně těšilo. O Písku věděl, že má fazonu. "Drželi jsme kontakt se soupeřem celý zápas. To bylo nejdůležitější," uvedl Lukačín. "Známe to tady. Když se tohle družstvo rozjede, je velmi těžko k zastavení."

nastávající maminku Moravcovou svrběly ruce, jen co dorazila k hale

Kateřina Moravcová bude maminkou. Proto nyní interligu házenkářek za Písek strakonická odchovankyně nehraje. Ale na první zápas nového ročníku soutěže proti Šaľe přijela a pozorně ho sledovala. Do šatny spoluhráček zašla před utkáním i po něm. Prohru 30:34 pak na přání zhodnotila.

"Bohužel, jsme doplatily na velkou marodku," uvedla. "V přípravě se zranila brankářka Skálová, spojka Vyhnalová a křídlo Janoušková.
Takže jsme nastoupily bez tří hráček, které mohly být v základu."

Uvedla, že nejvíce se projevila nepřítomnost brankářky Skálové.
Ostatním dvěma se tentokrát nevedlo.

"Moc si na míč nesáhly." V útoku viděla bezradnost svých spoluhráček. "Obrana se mi líbila moc," řekla.

Jako obránkyně byla v týmu vždy mezi nejlepšími. "Když ještě byly síly, fungovala nám v útoku spolupráce s pivotem," připomněla Alenu Stellnerovou, která dala šest branek.

Pak pára ubývala. "Snažily jsme se hrát jedna na jednu." Řekla, že Šaľa byla přece jen pohyblivější. "Její útok byl rozmanitější. Ve druhé půli ji podržela brankářka."

Kdyby to šlo, byla by na hřišti natotata. "Určitě mě svrběly ruce," ujistila. "Hned, jak jsem přišla sem před zápasem do haly. Už v tu chvíli," dodala.

Házená je součástí jejího života, jak také řekla. Věří, že se k ní vrátí.
"Uvidím, jak to půjde a na jaké úrovni to půjde," přemítala.

Zda by měla dál na interligu, nebo zda by hrála druhou ligu doma za Strakonice. "Určitě bych se nechtěla házené vzdát," pravila odhodlaně.Najdete na iDNES.czmobilní verze