Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářky Olomouce zabraly. I s Vaškovou, která se vrací po mateřské

Házenkářky Olomouce porazily nejsilnější slovenský tým současnosti ŠKP Bratislava - ilustrační foto. | foto: Libor Teichmann, MF DNES

1 2010
Na velkou jedničku zvládly házenkářky Olomouce kritickou situaci. Prohry nejen doma s mistrovským Veselím, ale i v mnohem slabším Písku zatřásly s jejich sebevědomím i s postavením v tabulce česko-slovenské interligy, kde se propadly až na čtvrtou příčku. Teď konečně ukázaly svoji sílu, když porazily nejsilnější slovenský tým současnosti ŠKP Bratislava 30:25 a na svého soupeře se tak bodově dotáhly.

Dost možná za to vděčí mimořádným pohovorům, které musely hráčky Zory podstoupit v úterý s trenérem a vedením klubu. "Snažil jsem se jim promluvit do duše a nabudit je. Upozorňoval jsem je, že nejsou až tak dobré, jak si myslí. Výkon předvedený v Písku totiž opravdu nebyl na úrovni týmu. Připomněl jsem jim, že bez srdíčka a sebeobětování se házená hrát nedá," přiznal kouč Libor Malínek.

A proti bratislavskému policejnímu klubu Hanačky skutečně předvedly docela jiný výkon. "Celý týden to teď na trénincích vypadalo dobře. Holky ten Písek strašně mrzel a uvědomily si, že v poslední době nepředváděly, co by měly," všiml si olomoucký kouč.

Jeho svěřenkyně povolily hostujícímu týmu jen kratinké vedení v úvodu, jinak měly stále mírně navrch a hrozící drama, kdy Slovenky snížily v 51. minutě na rozdíl dvou branek, odmítla Zora výhrou 7:1 v následném úseku hry. "Vždycky se na výkonu najdou chyby, třeba rychlému přechodu do útoku chyběla určitá plynulost. Ale celkově jsem hodně spokojený. Hlavním pozitivem je, že tentokrát fungovala obrana, kde se nám v posledních zápasech nedařilo," připomněl Malínek, že před týdnem v Písku jeho tým inkasoval 39 branek.

"Tam nám chyběla kolektivní soudržnost. Každá holka si myslela, že si ubrání svoji hráčku, a to stačí. Házená je ale přece kolektivní sport, proto musí jedna bojovat za druhou a dát do hry něco navíc," zdůraznil.

Minulý zápas úplně nevyšel ani brankářce Barboře Raníkové, proti Bratislavě už se však reprezentační jednička znovu vytáhla. Přitom do utkání šla s horečkami, kvůli kterým celý týden vůbec netrénovala. "Celý týden nemohla vůbec mluvit a hlásila, že se absolutně necítí. Trošku jsem ji do zápasu přemlouval, a proto před ní smekám. Byl to špičkový výkon," líčil olomoucký kouč nadšeně.

Do utkání také zapojil Kateřinu Vaškovou, která se narychlo vrací po mateřské dovolené. "Potřeboval jsem něco změnit. Zatím s Katkou počítám do obrany, ale brzy přijde i její čas pro útok."Najdete na iDNES.czmobilní verze