Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Posílené házenkářky Olomouce chtějí hrát po čtyřech letech o medaile

Vlevo olomoucká Ivana Salašová, vpravo slávistka Hana Kutlvašrová. | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

20 2014
S jediným cílem vstupují olomoucké házenkářky do interligové sezony - po čtyřech letech si znovu zahrát play-off. Pomoct jim k tomu má i pětice posil v čele s reprezentantkou Romanou Chrenkovou. „Favoritem jsou Most a Slavia, o další místa se popereme s Porubou, Zlínem a Veselím,“ uvedl pro klubový web trenér Jan Bělka na prahu soutěže, kterou jeho tým zahájí v sobotu na půdě Šaly.

Před dvěma lety se v Zoře rozhodli začít budovat nový tým, s nímž by navázali na nedávné medailové časy. Už loni měl síly na postup do play-off, ale rozhodlo selhání na hřišti Zlína v klíčovém zápase a Dámám zbyl jen boj o páté místo. I proto přišlo letní posílení pěticí hráček, mezi kterými vyčnívá návrat Romany Chrenkové, jež v Olomouci pro velkou házenou vyrostla.

DHK Zora Olomouc

Brankářky: Michaela Dederlová, Eleonora Derziová, Lucie Rašková.

Křídla: Lucie Dostálová, Tereza Fryčáková, Vendula Fryčáková, Romana Chrenková, Kristýna Salčáková, Martina Salčáková, Michaela Ždánská.

Pivoti: Jana Kalová, Lucie Severová, Klára Sovová.

Spojky: Katarina Berová, Tereza Divilková, Anna Gebre Selassie, Katarina Hvostaľová, Nikola Jansová, Tereza Kubáčková, Kateřina Růžičková, Ivana Salašová.

Trenér Jan Bělka, asistentka trenéra Lucie Fabíková.

Rozpočet: klub uvádí na sezonu rozpočet 2,8 milionu korun.

Na post spojky přišla dvaadvacetiletá odchovankyně Michalovců Katarína Hvostaľová, křídla vyztuží Martina Salčáková, jejíž sestra Kristýna už v Zoře působí. Další příchody už jsou spíše v kategorii talentů - 19letá slovenská brankářka Eleonora Derzsiová, 17letá spojka Tereza Divílková a o rok starší sestry Fryčákovy z vlastní líhně. „S novými hráčkami jsem spokojený, každá určitě přinesla něco nového a rozhodně je můžeme nazvat posilami,“ těší Bělku.

Rozšířený kádr jedenadvaceti hráček hodlá vytěžovat i v prvoligovém záložním týmu. „V béčku budou vždy nastupovat hráčky, které dostanou méně prostoru v utkání WHIL, aby neztratily zápasové zatížení a případně se rozehrály. Předpokládáme, že se do přípravy během podzimu zapojí na jeden trénink i některé talentované hráčky ze starších dorostenek,“ dodal.

Boj o účast v play-off zahájí Zora na horké půdě v Šale, což je jediné místo, kde ještě nikdy v historii nedokázala uspět. Navíc se oba týmy dvakrát utkaly v přípravě a byly z toho dvě výhry slovenského celku 32:27 a 32:25. „Pokusíme se soupeře něčím zaskočit. Jakýkoliv zisk bodu by byl dobrý,“ přiznal Bělka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze