Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářky nafotily odvážný kalendář. Vypadáme v něm dobře, pochvalují si

Zlínské házenkářky nafotily netradiční kalendář. Na lednovém snímku jsou Michaela Budayová (stojící) a Petra Růčková. | foto: Michal Valenta

8 2010
Přitažlivá a přitom nebezpečná mafiánka. Tak se v kalendáři pro příští rok představuje kapitánka zlínských házenkářek Michaela Budayová. "Všechny holky vypadají v kalendáři dobře," pochválila celý tým.

"Věřím, že to pomůže házené. Třeba si ho někdo otevře, uvidí pěkné holky a půjde se podívat na zápas," doufá ve zvýšený zájem diváků.

Koho napadlo nafotit hodně netradiční kalendář?
Už loni přišel trenér Poloz s tím, že bychom mohly udělat kalendář. Ale byl s házenkářskou tematikou. Letos jsme se rozhodly to zopakovat, jenže jsme chtěly jiné téma. Proto jsme vymyslely lechtivější pózy i oblečení, abychom se ukázaly jinak než jako sportovkyně.

Všem snímkům dominují punčochy, odhalená těla jste neukázaly. Neuvažovaly jste o odvážnější verzi? Třeba ve spodním prádle?
Návrhů bylo samozřejmě víc. Ze začátku jsme se držely zkrátka, pak se to rozjelo. Spodní prádlo ale neprošlo, kompromisem jsme dospěly k současné podobě.

Na jednom snímku jsou vždy dvě hráčky. Podle jakého klíče jste se dělily?
Samy jsme se rozhodly. Čekaly jsme, že nás fotograf prohodí, ale nechal to na nás. Já se fotila s Petrou Růčkovou, protože jsme kámošky.

Jak dlouho kalendář vznikal?
Sešly jsme se v ateliéru jeden víkend na začátku září a strávily tam celý den. Každá dvojice se fotila necelou hodinu. Pomohly nám dvě kamarádky, které nás česaly a líčily.

Co říkáte na svůj snímek vy a co vaše okolí?
Líbí se mi. Jsem až překvapená, jak dobře vypadá. Z okolí jsem slyšela jen samé pozitivní ohlasy. Podle toho, jak nás znají z palubovky, to prý nemůžeme být my.

Styděla jste se před objektivem?
U každé z nás to bylo stejné. Ne že bychom se styděly, ale nevěděly jsme, jak se tvářit. Nakonec se každá z nás odvázala a odhazovala víc svršků. Ale to je jen pro domácí použití.

O vás trenér Poloz prohlásil, že jste se minula povoláním...
Asi ne. Ale byla to zajímavá zkušenost.

Chcete si ji zopakovat?
Bavilo mě to. Kdyby se objevila jiná možnost, proč ne. Je to jiné než běhat po hřišti ve zpoceném dresu.

Takže už uvažujete, co nafotíte za rok?
To nevím, ale už jsme spekulovaly o dalších tématech. Padlo tam něco o motorkách.

Kam si kalendář pověsíte?
Na záchod to nebude. Asi ho dám na viditelnější místo.

Jak se prodává?
Začalo se s tím teprve minulý týden, ale věřím, že to půjde dobře.

Část výtěžku poputuje do dětského domova. I proto chcete, aby o něj byl zájem, že?
Ano. Věříme, že díky tomu si ho koupí víc lidí, protože pomůžou něčemu dobrému. S dětským domovem jsme spolupracovaly už loni, letos v tom chceme pokračovat.

Házenkářský kalendář Zlína

Na každém snímku jsou dvě zlínské hráčky. Do prodeje jde 500 kusů, cena jednoho je 200 korun. 25% z výnosu dostane Dětský domov na Lazech. Koupit si ho můžete kdykoliv na vrátnici sportovní haly.Najdete na iDNES.czmobilní verze