Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářky Mostu zocelil před play-off souboj pohlaví

Zamyšlený kouč mosteckých házenkářek Peter Dávid | foto: Petr Bílek, MF DNES

26 2017
Za obhajobou českého titulu se v sobotu házenkářky Černých andělů vydají zocelené o tréninkové zápasy s dorostenci. Netradiční souboj pohlaví zkrátil Mostu nekonečné čekání na české play-off, v jehož semifinále narazí na Olomouc. Od posledního zápasu v interlize do prvního ve vyřazovací fázi Andělé stojí 21 dní.

„V případě, že chceme hrát s mužskými týmy, jsou pro nás dorostenci ještě přijatelnými soupeři. Navíc se jedná o jinou, dynamickou házenou, která nám jednoznačně pomáhá a posouvá nás zase trochu dál,“ řekl na klubovém webu trenér Peter Dávid.

Andělé se utkali se staršími dorostenci Lovosic a pak i domácího Mostu. „Pro nás jsou tato utkání důležitá hlavně proto, abychom nevypadli ze zápasového tempa. Poslední soutěžní zápas jsme odehráli 8. dubna a další nás čeká až na konci měsíce v Olomouci. Jde nám tedy hlavně o to udržet zápasový rytmus a při té příležitosti využíváme kvality dorosteneckých družstev,“ podotkl Dávid.

Jeho celek získal v interlize stříbrné medaile za suverénními Michalovcemi. Semifinálový soupeř z Olomouce skončil šestý s bilancí dvanácti výher i porážek, zato Andělé zvítězili dvacetkrát.

Dávid si pochvaluje: „Jsme v opačné situaci než loni, kdy jsme měli silnější začátky zápasů a v závěru jsme často museli bojovat o vítězství. Teď je tým v dobré psychické pohodě, dokáže ustát a překonat i ty nejtěžší fáze utkání a následně vyhrát. V tom je naše velká síla.“

První duel série hostí Olomouc v sobotu, odveta je týden nato v Mostě, případný třetí zápas další den, tedy v neděli 7. května.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze