Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářky Jindřichova Hradce přišly o interligu, z postupu se raduje se Most

Střílí Zuzana Kupková - ilustrační foto | foto: Ladislav Němec, MAFRA

14 2010
Ještě před zápasem doma věřil trenér žen Házené Jindřichův Hradec René Kumpán, že jeho svěřenkyně interligu v baráži s Mostem udrží. Po prohře o tři branky v hale vítěze I. ligy Mostu by se nikdo moc ani nedivil, kdyby doma byly Jihočešky jako favorit lepší.

"Začali jsme dobře," říkal Kumpán. Jeho tým vedl 2:0 a měl další šance. "Pak se ale všechno zvrtlo. My jsme to neustáli," konstatoval.

Soupeřky otočily stav na 2:5 a pak už si vedení vzít nenechaly. Domácí celek měl více vyloučených, hostující hráčky střílely více sedmimetrových hodů. "Prohráli jsme, a tím jsme se dostali o stupínek níž," pravil dále kouč. "Celou sezonu jsme si o to koledovali."

Co rozhodlo? "Výkony brankářek a neproměňování šancí," usoudil. "Soupeřky vyhrály po zásluze." Most měl dvě písecké posily. "Hlavní v utkání odehrály hráčky Mostu,"míní dále trenér Kumpán. "Ale držely nás v šachu celých šedesát minut. Když vystřídaly, museli jsme hlídat i ty další." Uznal, že Most se dobře připravil.

Co bude v Házené nyní? "Musíme se otřepat a jít dál," uvedl. "Buď dáme dohromady nový tým, nebo..." A odmlčel se. Po chvíli povídal dál. "Je spousta možností. Nové vedení, povodeň..."

Dodal, že ve sportovní branži se může stát cokoliv. "Třeba přijde strýček z Ameriky a pak si taky koupíme všechno," říkal s nadsázkou. "Třeba dvě Dánky." Dánská házená je hodně silná. "Jsem ale vyznavačem práce s mládeží," říkal už vážně Kumpán. "Naše špička v klubu se naklonila. Ale my tu musíme mít posloupnost. Základní, střední i vysoká škola. To je cesta."

Most má halu před rekonstrukcí. Interligu bude hrát celou sezonu v Lounech.

černí andělé doletěli do extraligy


Mise splněna! Mostečtí Černí andělé vyletěli do házenkářského nebe: postoupili do česko-slovenské interligy žen!


Poprvé v tříleté historii baráže tak slavilo družstvo z první ligy.


"Obrovský úspěch. Za 55 let házené v Mostě asi největší," povídal trenér Jiří Hanus chraplavým hlasem. "Ale to není od oslav, mám ho vykřičený ze zápasu."

NOVÁ IMAGE. Házenkářky Mostu vystupují v ohnivých kulisách jako Černí andělé. Na snímku posily Hana Martinková (vlevo) a Martina Crhová. Klub řeší autorská práva k písni Černí andělé od kapely Lucie, kterou by chtěl za svou hymnu.Pavlína Janečková (Baník Černí andělé Most)


"Doma moje holky odvedly padesát procent toho, co umějí. V odvetě už ukázaly všechno, co v nich je. Byli jsme lepší, máme kvalitnější tým," věděl kouč. Každé hráčce věnuje za postup speciální dárek.


Mostecký Baník si natolik věřil, že si vezl osm litrů šampaňského, které měl připravené na střídačce. "Ale otevřeli jsme jen jedno, abychom Jindřichovu Hradci neponičili palubovku v krásné hale." Juchání bylo, jenže ne moc velké. "Malinko něco proběhlo v autobuse, ale musíme chodit do práce. Hlavní oslavu necháme na víkend. A až se bude zavírat hala před rekonstrukcí, uděláme nějakou akci," slíbil Hanus.


Hanus by měl tým vést i po postupu, cílem bude záchrana. Chce posílit o dvě hráčky. "Sezona se povedla nejen házenkářsky, ale i tím, že jsme se zviditelnili. Nikdo to nečekal. Loni na nás chodilo sto lidí, teď jich s námi jelo skoro sto do Jindřichova Hradce v pracovní den a večer," žasl Hanus.Najdete na iDNES.czmobilní verze