Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářky Jindřichova Hradce bojují o záchranu, podruhé vyzvou Most

Házenkářky Mostu se radují z výhry v prvním utkání baráže o interligu | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

12 2010
V dnešním druhém utkání baráže o interligu házenkářek hostí Házená Jindřichův Hradec vítěze I. ligy žen Most. V prvním utkání v Mostě vyhrál domácí celek 25:22.

Znamená to, že dnes musí domácí Házená vyhrát rozdílem čtyř branek, aby uhájila interligu.
Pokud by zápas skončil výhrou domácích o tři branky, budou se střílet sedmimetrové hody. Rozhodne se dnes a to tak jako tak. Zápas začne v 19 hodin.

Bude to bitva, předvídají zástupci dvou nejlepších házenkářských klubů žen v Jihočeském kraji. Zčásti nastoupí proti sobě.

Za Most mohou hrát i písecké opory Iveta Luzumová, Stellnerová nebo Borovská. V Mostě hrály první dvě a daly po gólu.

"Lidi se mě na to dost ptají," říkal trenér i manažer Házené René Kumpán. "Taky jim nejde do hlavy, jak mohou hrát hráčky z jihočeského klubu proti nám."

Vysvětlení podal trenér Sokola Písek Jan Salač. "My jsme na začátku sezony věděli, že ze Slavie odchází Martina Crhová," uvedl písecký kouč. "Chtěli jsme ji do Písku, ale nebyly na ni peníze." Most finanční prostředky má.

Říká se, že je to jeden z důvodů, proč by měl hrát interligu. A Crhovou získal. Písek se nedal a dál v úvodu sezony jednal o hostování Crhové v Sokole. Jan Salač ji jako jeden z trenérů Slavie v nedávné době dobře zná a stál o ni.

"Jednou z podmínek Mostu bylo, že my umožníme hostování našich hráček za jejich tým, pokud postoupí do baráže," řekl dále Salač. "My jsme v té době měli dlouhodobě zraněnou Borovskou a na tom postě nebyl u nás žádný přetlak," připomněl.

"Dalo se čekat, že se Most do baráže dostane, ale tenkrát ještě nikdo nemohl vědět, že tím budeme hrát proti sobě," poznamenala písecká opora Iveta Luzumová, nejlepší střelkyně základní části interligy.

Vedle nejlepší střelkyně ze základní části I. ligy a bývalé hráčky Házené Martinkové je to v celku Mostu v baráži nebývalá střelecká kadence.

"Co s tím naděláme," prohodil Kumpán. "S tím se musíme prostě vyrovnat." "Mě to utkání zajímá z pohledu trenéra, který sleduje soupeře pro příští sezonu," podotkl Salač. Viděl zápas v Mostě a přijede i do Jindřichova Hradce.

Ale považuje se za nestranného a to také řekl. "Jde mi i o to, aby se hráčky nezranily," upřesnil ještě jeden zájem.

Házená je známá tím, že hraje důrazně. V Mostě dostala v úvodu Keslerová červenou kartu. Oba trenéři se shodli, že to nebyl likvidační úder. Keslerová zasáhla soupeřku rukou do obličeje. Dnes ale může nastoupit, žádný další trest nedostala. Jako ostatní půjde do bitvy o interligu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze