Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářky jedou na turnaj do Maďarska

19 2003
Praha - V rámci přípravy na prosincový světový šampionát čeká české házenkářky koncem tohoto týdne velmi dobře obsazený mezinárodní turnaj v Maďarsku. "Zatížení i konkurence budou simulovat podmínky mistrovství světa, už musíme hrát naplno," uvedl trenér Lubomír Krejčíř.

Na druhou stranu výsledky nepovažuje za stěžejní. "Zápasy chceme odehrát již v sestavě, s níž počítám pro mistrovství. Proto bude i střídání cílené, do obrany půjdou specialistky na bránění. Soupeři však budou družstva ze světové špičky a asi nemůžeme čekat ve všech zápasech výhru. Ale chceme se pokusit urvat každý bod a když prohrát, tak se štítem," zdůraznil Krejčíř.

Do Budapešti odcestovalo patnáct hráček, doma zůstala brankářka Vendula Ajglová. Na mistrovství však Krejčíř vezme tři gólmanky, což znamená, že jedna z hráček do pole do Poreče, kde český celek šampionát zahajuje, nepojede.

V maďarské metropoli se sejde vybraná společnost. Domácí hráčky patří v posledních letech mezi absolutní světovou elitu, na olympijských hrách v Sydney přišly o zlato až v posledních minutách a na předposledním mistrovství Evropy triumfovaly.

Francie, která vybojovala na loňském ME překvapivý bronz, potvrdila formu na nedávném turnaji v Paříži, kde porazila silné Rusky a rozdrtila Angolu - soupeře Češek v základní skupině MS.

Čtyřlístek pozvaných doplňuje nevyzpytatelné Španělsko. "Právě Španělky hrají až neevropským stylem, který se blíží asijskému pojetí. Proti jejich vysunuté obraně bychom si mohli vyzkoušet, co nás zřejmě bude čekat s Koreou," jmenoval Krejčíř dalšího protivníka na světovém šampionátu.

Po zdravotních problémech se vrátily do celku dvě opory - kapitánka Adámková a střelkyně Fabíková. "Vydržely tři tréninky při plném zatížení, poraněná lýtka je sice zlobí, ale snad nápor snesou," doufá Krejčíř, jehož svěřenkyně čekají těsně před MS ještě dva přípravné duely s Německem.

Nominace pro turnaj v Maďarsku
Brankářky:
Lenka Černá (Mety/Fr.), Pavla Škavronková, spojky: Lucie Fabíková, Alena Polášková (všechny DHK Olomouc), Pavla Plamínková, Marta Adámková, Jana Fischerová (všechny Slavia Praha), Kateřina Vašková, Simona Roubínková (obě HC Zlín), Iva Zámorská (Norstrand Oslo/Nor.), křídla: Petra Čumplová (HSC Neustadt-Sebnitz/Něm.), Martina Knytlová (Slavia Praha), Jana Arnošová, pivotky: Jana Simerská (obě DHC Olomouc), Petra Válová (Slavia Praha).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze