Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářky čekají testy před MS

20 2003
Praha - Uplynulý víkend byl posledním, kdy se v tomto roce hrála interliga házenkářek. Další týdny jsou totiž vyhrazeny přípravě české reprezentace na prosincové MS v Chorvatsku. Svěřenky trenéra Lubomíra Krejčíře se sejdou v pondělí v Olomouci a od čtvrtka je čeká turnaj Silesia Cup v Polsku, kde změří síly domácím celkem, Tuniskem, Islandem a Slovenskem.

"V nové sezoně se potkáme poprvé, takže akci bereme opravdu jen jako přípravu a žádné větší výkonnostní cíle si nedáváme," řekl reprezentační trenér Lubomír Krejčíř.
 
Nominace se obešla bez překvapení. Z tradičního souboru vypadla zlínská křídelnice Marcela Handlová, kterou čekají mateřské povinnosti a na stejné radosti se těší i házenkářka bundesligového Mainzlaru Jarmila Kočí, v házenkářské veřejnosti známější pod dívčím jménem Majíčková.

Na levém křídle tak vedle legionářky Petry Čumplové dostane příležitost mladičká slávistka Martina Jonášová.

Z hráček působících v zahraničí se představí ještě Iva Zámorská, jež v současnosti hájí barvy norského Norstrandu, bundesligou prověřená brankařka Lenka Černá se k týmu připojí až v listopadu.     
 
Úvod soustředění chce kouč věnovat poznávání hráček a nacvičování herních činností. Tréninkový dril zpestří modelovaný duel s družstvem složeným z několika olomouckých celků.

"Na některých postech mám pár otazníků, proto budu zpočátku hlavně zkoušet a hledat ideální složení," podotkl Krejčíř.

Na pravém křídle tak zřejmě dostane šanci Jana Arnošová, na spojce chce kouč postupně protočit Šaškovou, Kysučanovou či Plamínkovou. "Potřebuju najít ty správné typy," vysvětloval český lodivod, jemuž dělá vrásky zraněný lýtkový sval obranářky Adámkové.  
 
Po Silesia Cupu čeká Češky příští týden další prověrka v podobě dvou přátelských střetnutí ve švýcarském St. Gallenu s domácím týmem. Druhý listopadový víkend pak absolvují mezinárodní turnaj ve Vídni. 
 
Nominace českého týmu

Brankářky:
Vendula Ajglová, Pavla Škvaronková.
Spojky: Martina Šašková, Lucie Fabíková, Alena Polášková (všechny DHK Olomouc), Kateřina Vašková, Simona Roubínková (obě HC Zlín), Marta Adámková, Jana Fischerová (obě Slavia Praha), Iva Zámorská (Norstrand Oslo - Nor.)
Křídla: Petra Čumplová (HSC Neustadt-Sebnitz - Něm.), Martina Knytlová, Martina Jonášová.
Pivotky: Petra Válová (všechny Slavia Praha), Jana Simerská (DHC Olomouc).    
Náhradnice: Jana Arnošová (DHK Olomouc), Lenka Kysučanová (HC Zlín). 
 
Program českého týmu na Silesia Cupu
23. 10.: Česko - Polsko (20.00 - Rybnik)
24. 10.: Česko - Tunisko (10.00 - Suszec)
25. 10.: Česko - Island (10.00 - Rybnik)
25. 10.: Česko - Slovensko (18.00 - Suszec)
 
Přátelská utkání ve Švýcarsku
1. 11.: Švýcarsko - Česko (15.00 - St. Gallen)
2. 11.: Švýcarsko - Česko (12.00 - St. Gallen)

Autor:


Témata: reprezentace




Najdete na iDNES.cz



mobilní verze