Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Házenkářkám začíná boj o mistrovství Evropy

26 2006
Praha - České házenkářky nastoupí v sobotu k prvnímu ze dvou zápasů proti Španělsku, které jim stojí v cestě na prosincový evropský šampionát ve Švédsku. Utkání začne v 16:00 ve městě Elda nedaleko Alicante, o tom, který z týmů pocestuje na sever Evropy, se definitivně rozhodne až při odvetě v neděli 4. června v Hodoníně.

"Mám pocit, že nejsme bez šancí. Očekávám vyrovnané partie, v nichž bude hrál důležitou roli štěstí a momentální forma. Kdybych měl v procentech vyjádřit naděje, tak to vidím 55:45 ve prospěch Španělska," řekl český kouč Lubomír Krejčíř.

Podle něj se na přípravném turnaji v Chebu vytvořil velmi dobrý kolektiv, který pro postup udělá maximum. "V Chebu jsme udělali výhrami nad silnými družstvy velký krok v otázce sebevědomí. Hodně hráček získalo v zahraničních soutěžích zkušenosti a myslím, že hodně důležité bude i to, jak se dokážeme vyrovnat s jistě bouřlivým španělským prostředím," uvedl český trenér.

Všechny hráčky, jež Krejčíř nominoval, absolvovaly od pondělí soustředění v Jičíně, odkud celek odletěl ve čtvrtek do Španělska. Na palubě ale chyběla nemocná Arnošová.

Hru soupeřek má český trenér dokonale prostudovanou. "Máme videa z jejich soubojů s Německem a Chorvatskem z dubnového turnaje v Německu. Dá se říci, že jejich sestava se za poslední čtyři roky nezměnila. Je to téměř identické družstvo, s nímž jsme na mistrovství světa 2003 v Maďarsku prohráli o gól," dodal Krejčíř s poukazem na dosud poslední vzájemný zápas.

Soupeřky tehdy uspěly, přestože v prvním poločase české družstvo vedlo již o devět branek. "To není tak podstatné, hlavně přemýšlím nad otázkou, jak překonat jejich agresivní obranu se třemi vysunutými hráčkami. Je to velmi neobvyklé, nikdo v Evropě to nepraktikuje a těžko se na to dá připravit," dodal Krejčíř.

Nominace:
Brankářky:
Lenka Černá, Barbora Raníková, křídla: Barbora Stuchlová (všechny Olomouc), Simona Roubínková (Veselí n. M.), Martina Knytlová (Orsan Elda Prestigio/Šp.), pivotky: Lenka Nevařilová (Zlín), Jana Simerská (Le Havre/Fr.), spojky: Martina Šašková (BM Roquetas/Šp.), Pavla Poznarová, Lenka Kysučanová (obě Zlín), Marta Adámková (Slavia Praha), Lenka Fleková (Veselí n. M.), Lucie Fabíková (Tertnes Bergen/Nor.), Alena Vojtíšková (Oldenburg/Něm.), Alena Polášková (SonderjyskE/Dán.).

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze