Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářkám krátilo cestu Ledové ostří

1 2003
Poreč - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Nejdřív americký thriller a pak spánek. Právě tak trávily české házenkářky pondělní cestu do chorvatského letoviska Poreč, kde v úterý zahájí zápasem s Uruguayí své účinkování na světovém šampionátu. "Cesta uběhla bez potíží a docela rychle. Z Olomouce jsme vyjeli v jedenáct večer a do Poreče dorazili okolo půl desáté," pochvaloval si kouč Lubomír Krejčíř.
"Usnula jsem hned po filmu a kromě přestávek na hranicích jsem se zbudila až tady," svěřovala se pivotka pražské Slavie Petra Válová. "Co běželo na videu? Dali jsme si Ledové ostří, prostě romantika," dodala s úsměvem.
 
Ten jí tak trochu ztuhl na rtech v momentě, kdy spatřila pokojík v hotelu Diamant. Ten bude týden obývat se spoluhráčkou ze Slavie Martinou Knytlovou. "Místa tam fakt není nazbyt. Už jsem zažila lepší bydlení, ale zase tak hrozné to není," mírnila kritiku.
 
Ani trenér Krejčíř nebyl z přechodného domova českého týmu zrovna unešen. "Člověk by si myslel, že když je šampionát v zemi, kde je házená skoro sportem číslo jedna, budou podmínky trochu jiné. Ale jinak tu vládne srdečnost."
 
V podvečer si už hráčky vyzkoušely halu, v níž v úterý v 16 hodin vstoupí do šampionátu duelem s Uruguayí. Na první pohled to nevypadá na stánek, v němž dojde k mistrovské konfrontaci. Do ochozů se vejde sotva tisícovka fanoušků...
 
"Je to skromná hala," říká diplomaticky kouč. "Umělý povrch je ale dobrý, položený na parketách. Je to možná lepší, než ty kostky které se lepívaly na hřiště na minulých šampionátech."
 
Ani hráčky si na povrch nestěžují, zato na "prostornost" šatny ano. "No, je to takový větší záchod," popisuje s nadsázkou Petra Válová. "V hale jsou navíc tyhle krcálky jen čtyři, takže nebudeme mít svou vlastní šatnu a věci se budou pořád přenášet."
 
Do úvodního tréninku se zapojily i obě "chřipkové" rekonvalescentky Simona Roubínková a Lenka Černá, bolavé koleno naopak na hřiště nepustilo Janu Simerskou. "Koleno jí trápí už déle a teď si s tím hnula. K zápasu s Uruguayí by snad ale měla být připravena nastoupit," popsala problémy olomoucké pivotky vedoucí týmu Helena Krajčírová.


Najdete na iDNES.czmobilní verze