Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářka Marčíková je zpátky v Porubě a touží po další medaili

Šárka Marčíková v dresu Zlína | foto: Dalibor Glück, MAFRA

20 2014
Šárka Marčíková získala s házenkářkami Sokola Poruba v roce 2012 mistrovský titul. Jenže to byla v klubu jen na hostování ze Zlína, kam se musela vrátit. Letos ji vypršela smlouva, a tak do Ostravy rovnou přestoupila. „Jsem ráda, protože tady studuji, takže konečně mám všechno v jednom městě,“ usmála se čtyřiadvacetiletá spojka a zlínská odchovankyně.

Přilákaly vás do Poruby i vyšší ambice klubu, než byly ve Zlíně?
Když jsem tu byla na hostování a vyhrály jsme titul, tak se mi velice líbily tréninky, které vedl pan Beňadik. Celkově jsem tady byla spokojená, jednak s tou kvalitou, i s tím zázemím. Doufala jsem, že to tu teď bude stejné a nemýlila jsem se.

Poruba řeší, kde bude hrát pohár

Házenkářky DHC Sokol Poruba se ve třetím kole Challenge Cupu utkají s portugalským celkem Juventude Desportiva do Lis z města Leiria. Zatím ale nevědí, kde budou hrát. Oficiální termín je třetí a čtvrtý listopadový víkend. „Jednáme, aby se oba zápasy hrály v Ostravě, ale Juve Lis chce finanční náhradu, na kterou zatím nechceme přistoupit,“ řekl porubský generální manažer Libor Adámek. Připustil, že je možné, aby se duely hrály i v Portugalsku, anebo klasicky - doma a venku. „Jasno musí být do poloviny příštího týdne, to musíme termíny nahlásit Mezinárodní házenkářské federaci.“ 

Nač by si Poruba mohla v této sezoně troufnout?
Ráda bych získala medaili v české části soutěže. Ale v česko-slovenské interlize... Těžko říct, protože hodně týmů změnilo kádr. Uvidíme, jak to bude vypadat.

Z Poruby odešly zkušené hráčky. Na čem bude vaše hra nyní stát?
Na obraně podpořené výkonem gólmanek, ale i na rychlém přechodu do útoku. Nemáme žádné velké střelkyně z dálky, takže musíme hrát kolektivně a využívat rychlosti a dynamiky mladých hráček.

Odešla střelkyně Michaela Hrbková, ale i zkušená Lucia Uhráková. Bude hodně složité je nahradit?
Budou nám chybět jejich zkušenosti, protože i v přípravě se nám stávalo, že jsme někdy zmatkovaly, měly jsme delší úsek hry, který jsme zbytečně prohrály o moc. Starší hráčky by to uklidnily. Budou nám scházet góly od obou, ale musíme se je snažit nahradit dravostí.

Na hřišti už ale nebude žádná zkušená hráčka, která by hru uklidnila. Poradíte si?
No, nebude. Ale doufejme, že se v průběhu sezony některá z nás najde, která to dokáže. V přípravě to byla v každém zápase některá jiná, která se toho chopila. Budeme muset hrát kolektivně a být nebezpečné ze všech postů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze