Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři začínají s přípravou na mistrovství

15 2003
Praha - Mistrovství Evropy na přelomu ledna a února. To je cíl, ke kterému se upínají čeští házenkáři. V sobotu v Nymburku zahájí první část dlouhodobé přípravy. Potom se reprezentanti přesunou do Německa, kde odehraje šest přípravných zápasů. "Je skvělé, že se můžeme sejít už v létě," pochvaloval si trenér Rastislav Trtík.

Kouče potěšil i zájem většiny legionářů. S uvolňováním krajánků vznikly drobné problémy.

Nakonec bude scházet střelec Mráz z německého Solingenu, ale z francouzského Istres dorazí pivot Juříček, z Halmstadu jeden z nejlépe hodnocených hráčů švédské ligy Kubeš a z rakouského Kremsu Farář, jehož možná doprovodí i jeho současný spoluhráč Hríb.

Trtík totiž musí oželet účast leváka Čurdy, jenž si pochroumal rameno a Dukle i reprezentaci bude scházet minimálně dva měsíce.

Ze zahraničí přicestuje i tvořivý rozehrávač Radčenko, jenž se po návratu z hostování v Prešově nepřipravuje v Karviné, ale v italském Conversanu. Na brankářském postu nahradí v play off prověřené duo Galia - Musil bratrská dvojice Štochlů.

"Chci si je vyzkoušet," podotkl Trtík. Nad Galiovou nejbližší budoucností se navíc stále vznáší stín nejistoty. Jeho odchodu z Karviné do elitního švédského celku Redbergslids totiž brání fakt, že mezi kluby zatím nedošlo k dohodě a v současnosti se přestup řeší až na úrovni evropské federace.
 
Vedle vydatných tréninkových dávek čekají házenkáře v Německu večerní přípravné zápasy. "A jejich kvalita by měla gradovat. Začneme s lehčími protivníky a v závěru se střetneme s Lemgem a Essenem," jmenoval Trtík přední bundesligové týmy.

Hodně si slibuje především od duelu s Lemgem, jehož kádr tvoří základ německé reprezentace, která je vicemistrem světa. Kouč se chce zaměřit na nacvičování útočných variant a pilování obranných systémů.

"Kluci jsou zvyklí hrát v klubech trochu jinak, ale s čím jsme začali v předchozích měsících, je bavilo. Přišli tomu na chuť a proti Bosně se ukázalo, že jsme na dobré cestě," pravil Trtík.

Nominace:
brankáři:
Jan Štochl (Dukla Praha), Petr Štochl (Allrisk Praha)
křídla: David Kalous, Michal Kraus (oba Frýdek-Místek), Tomáš Heinz (Baník Karviná), Karel Nocar, spojky: Jaroslav Zemánek, Filip Jícha (všichni Dukla), Daniel Kubeš (Halmstad), Alexandr Radčenko (Karviná), Roman Farář (Krems), Milan Berka
(Frýdek-Místek)
pivoti: David Juříček (Istres), Petr Hrubý (Dukla), Václav Straka (Frýdek-Místek), náhradníci: Martin Hríb (Krems), Jan Větrovec (Allrisk), Tomáš Sklenák (Frýdek-Místek)

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze