Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři stojí na prahu nového ročníku

6 2003
Československá Interliga, elitní soutěž házenkářů, začíná oficiálně v sobotu. Většina klubů má ovšem zápasy odložené kvůli juniorskému mistrovství světa. Frýdek-Místek a Karviná jsou mezi nimi. Frýdek-Místek, Karviná - Házenkáři Frýdku-Místku budou v nadcházející sezoně obhajovat mistrovský titul. A omlazená Karviná se pustí do hledání ztracené zlaté žíly. První kolo mají oba regionální kluby odložené, protože jejich slovenští soupeři mají několik juniorů na mistrovství světa.

Frýdek-Místek

Házenkáři Frýdku-Místku se v minulé sezoně dočkali historického titulu. Čtyřikrát prohráli ve finále, až na pátý pokus se dočkali.

Jenže místo dalšího rozmachu a tažení na Evropu přišel útlum. Nedokázali sehnat dost peněz a stále nemají odpovídající halu. Proto pustili Ligu mistrů i špílmachry Vala s Kovářem.

"Náš cíl? Ten se odhaduje těžko," pokrčil rameny trenér Rastislav Trtík. "Chceme vyhrávat a bavit diváky. Kvalitu na to máme, ale strach mám z toho, jestli s úzkým kádrem zápřah vydržíme. Od toho se bude všechno odvíjet.

"Klub hledal náhradu za střelce Vala. Trenér chtěl Zemánka z Dukly, ale z toho sešlo. Ze Zubří přišel Tomáš Lančí, v přípravě se střídal s Krahulíkem. "Oba si vedli velmi dobře, to mě potěšilo. Ovšem je jasné, že Dana jen tak nenahradíme."

Na přelomu roku se mají házenkáři Frýdku-Místku stěhovat do větší haly. "Staví se hned vedle té naší současné," přitakal Trtík. "Ale kapacita bude jen o 250 míst větší a hlavním sportem v ní má být volejbal."

brankáři: Radek Musil (30 let), Jan Kulhánek (22)
spojky: Milan Berka (25), Tomáš Sklenák (21), Miloslav Krahulík (26), Petr Kejval (31), Tomáš Lančí (29, loni hrál za Zubří), Vojtěch Petrovský (17, dorost), Jiří Bednárek (18, dorost)
pivoti: Václav Straka (25), Michal Dostalík (26)
křídla: Michal Kraus (24), David Kalous (27), Radek Lukeš (25), Martin Toms (23, Karviná)
trenér: Rastislav Trtík
odešli: Daniel Valo (Bern), Martin Kovář (Schaffhausen), Zbyněk Veselý (Kostelec), bratři Adamčíkovi, Václav Toman

Karviná

K týmu přišel nový trenér - zkušený Jiří Kekrt. Přišel s vidinou dlouhodobé a perspektivní práce s mladíky. Ovšem vedení klubu využilo šance zahrát si Ligu mistrů, udrželo Heinze i Brůnu a získalo Mrakiče.

A tím se mění i trenérovy plány. "Mé původní představy byly jiné, ale rozhodnutí hrát Ligu mistrů respektuji," říká Kekrt. "Je v silách týmu neudělat v ní ostudu. Ovšem stále máme dost problémů."

Zejména v obraně. Ta se po odchodech Faráře a Titkova úplně rozpadla. "Stále hledáme vhodný kabát obrany pro hráče, kteří dřív byli zvyklí hlavně útočit," říká Kekrt. "Ne všechno funguje. Ale chci být optimista, věřím, že to časem půjde."

brankáři: Miloš Slabý (31 let), Radek Krzyžecki (20)
spojky: Michal Brůna (25), Kamil Heinz (28), Pavel Horák (20),
Pavel Prokopec (23), Jakub Szymanski (20), Michal Mrózek (19), Rostislav Brůna (19), Ondřej Zdráhala (18, loni hrál za Frýdek-Místek), Petr Kust (18, Plzeň)
pivoti: Dragan Mrakič (28, Sarbrücken), Tomáš Bednařík (21)
křídla René Vašek (33), Tomáš Heinz (26), Tomáš Laclavik (23),
Roman Konečný (29), Jan Sobol (19)
trenér: Jiří Kekrt
odešli: Martin Galia (Redbergslids), Roman Farář (Krems), Andrej Titkov (Zubří), David Juříček (Istres), Alexandr Radčenko (Conversano), Luděk Drobek (Ivry)

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze