Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři Plzně začnou přípravu v Alpách. A opět zkusí Pohár EHF

Staronoví házenkářští šampioni z Plzně. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

27 2015
Kondiční soustředění v Rakousku, silně obsazený turnaj v německém Balingenu, další herní test na turnaji v Lucembursku. A k tomu přípravné duely s Erlangenem, Aue či Hüttenbergem. Kalendář nabitý zahraničními soupeři mají v letní přípravě naplánovaný házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň.

Český mistr má od minulého týdne dovolenou, hráči se znovu sejdou v neděli 19. července. A to rovnou zamíří do Rakouska, u jezera Latschau v Alpách je čeká týdenní nabírání hrubé kondice. „Kádr se obměnil, někteří hráči odešli, ti noví se potřebují co nejrychleji zapracovat. Tým doplníme i mladíky z dorostu. Potřebují čas, aby se adaptovali, Dva tři roky potrvá, než se ukáže, zda se v lize prosadí,“ uvedl trenér Martin Šetlík.

Co také čeká mistra?

Kemp v Rakousku (19. - 24. 7.) - kondiční soustředění nad městečkem Tschagguns v Alpách, v lyžařsky vyhlášené oblasti Montafon

Turnaj v Německu (31. 7. - 2. 8.) - hraje se v Altensteigu za účasti týmů z první a druhé bundesligy

Turnaj v Lucembursku (21. - 23. 8.) - Plzeň ve městě Esch byla už loni, hrají i týmy z Francie a Španělska

Prezidentský pohár (28. - 30. 8.) - český a slovenský svaz jednají o pohárovém Final Four, v Praze by se utkali mistři a vicemistři zemí 

Kouč, který Plzeň v uplynulých dvou sezonách dovedl ke dvěma titulům, s klubem prodloužil smlouvu o další rok. Už nemůže počítat s triem Petrovský (Azoty-Pulawy), Kavka (Zlín) a Horký (nižší soutěž v Německu), naopak se mu budou hlásit levoruké posily - spojka Jonáš z Lovosic a zlínský křídelník Poloz.

„Protože Petr Linhart do toho po operaci kolena naskočí až po Vánocích, změní se nám celá pravá strana. Jonáše i Poloze tak musíme co nejrychleji zapracovat do našeho stylu hry,“ mínil Šetlík.

Příležitostí bude dost, navíc proti kvalitním soupeřům. Talent startuje na turnajích v Balingenu, kde potká týmy z německé první a druhé bundesligy, a v lucemburském Esch (mimo jiné francouzská a španělská liga). „Pakliže chceme něco dokázat i v pohárech, potřebujeme tuhle konfrontaci. Pro hráče je to ta nejlepší zkušenost, jakou mohou nabrat,“ řekl plzeňský kouč.

Mistr stejně jako loni zkusí v Evropě Pohár EHF. „Právě odesílám přihlášku, los úvodních kol je 21. července ve Vídni,“ informovala v pátek sekretářka klubu Zuzana Strýcová.

Před rokem Plzeň přešla v prvním předkole přes italské Bolzano, pak vypadla po vyrovnaných duelech s ruským Permem. „Když bude základní sestava zdravotně v pořádku, věřím, že jsme schopni přejít přes dvě kola a dostat se do základní skupiny EHF Cupu. Ale je jasné, že potřebujeme mít štěstí na los, ten je pro nás zásadní,“ uznal Šetlík.

Nový ročník extraligy Plzeň začne už 2. září předehrávkou v Brně.

Plzeň a Bayreuth budou v kooperaci pokračovat

Dva roky pravidelných kempů mládežnických oddílů na západě Čech a v Bavorsku, výměna zkušeností z tréninkových procesů, série školení. Tak vypadal sportovní projekt příhraniční spolupráce podporovaný fondem EU Cíl 3 Česká republika-Svobodný stát Bavorsko 2007-2013 mezi házenkářskými kluby Talent Plzeň a německým Haspo Bayreuth.

Letos na jaře projekt zakončily dvě výměnné akce. „V rámci pětidenních kempů se testovaly pohybové dovednosti jednotlivých věkových kategorií. Kromě modelových zápasů se konaly i turnaje smíšených družstev Talentu a Bayreuthu s dalšími kluby Plzeňského, Karlovarského i Jihočeského kraje,“ uvedl za Talent Pavel Drobil, jednatel společnosti Házená Plzeň, s.r.o.

Oba kluby zároveň podepsaly dohodu o další spolupráci. „Ta v následujících letech bude probíhat i nad rámec mládežnického projektu Házená bez hranic. Právě nastartování dlouhodobé kooperace bylo jedním z hlavních cílů tohoto dvouletého projektu,“ doplnil Pavel Drobil. Navíc se rýsuje i možnost další sportovní spolupráce v rámci programu evropských fondů od roku 2016.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze