Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Házenkáře Nového Veselí inspirovali k nadějným výkonům profesionálové

Momentka z utkání Nového Veselí a Velenje. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

14 2017
„Jako kdyby ve fotbale přijel Dortmund nebo Arsenal, třetí týmy svých zemích.“ Tak glosoval před tradičním Memoriálem Dr. Smékala trenér házenkářů Nového Veselí Pavel Hladík soupeře, kteří dorazili na třídenní přípravný turnaj na Vysočinu.

Grundfos Tatabánya z Maďarska, RK Gorenje Velenje ze Slovinska a Piotrkowianin Piotrków z Polska. To jsou tři mužstva, která vyzvala extraligové Nové Veselí. A Hladík jednoznačně říká: „Kvalitou to byla nejlepší akce v historii, kterou jsme jako klub uspořádali.“

Jestliže házenkářský klub z Kraje Vysočina chce bojovat příští sezonu o play-off, pak právě tohle byl výborný test. „Všechny ty týmy nemají žádného amatérského hráče, všichni jsou profesionálové. Už jen to, na jaké úrovni pracují, pro nás byla velká škola,“ konstatuje Hladík.

Během akce tak využil příležitosti a snažil se vyměnit i informace. „Spolupracovali jsme už na mládežnické úrovni, teď to poprvé přerostlo na úroveň mužů. Vzdělávat se snažíme neustále, rozhodně to byl přínos,“ pokračuje veselský kouč.

Ujít si nenechal třeba obranný trénink Gorenje Velenje. „To bylo nesmírně inspirující,“ povídá Hladík. Nadšený ovšem nebyl jen ze soupeřů, ale i z výkonu svých svěřenců. „Předváděli jsme neskutečnou házenou,“ nešetří chválou.

Fotogalerie

Nové Veselí nakonec skončilo na skvělé druhé pozici. Nejprve prohrálo s Tatabányí 28:32, ovšem následně porazilo Velenje 30:28 a v neděli Piotrkowianin 32:31. Turnaj ovládl maďarský klub.

V sestavě Veselí nechyběla ani čerstvá posila ze Srbska Marko Živojinovič. „Potřebovali jsme leváka a Marko už v přípravě ukázal, že minimálně v kombinaci by mohl pomoct,“ hodnotí trenér. „Ale je tady zatím jen chvilku, musíme mu dát čas. Nicméně spokojeni jsme s ním i po lidské stránce,“ pokračuje.

Výhodou je, že v týmu už rok působí Nikola Sekulič, který se obstojně naučil česky. „Pomáhá Markovi s překladem, protože taktické věci tady říkáme v češtině. Chceme totiž po cizincích, aby se učili česky, i když občas zazní i angličtina. Každopádně myslím, že také Marko bude časem mluvit česky,“ věří Hladík.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze