Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři ladí formu na šampionát

18 2000
P r a h a - Další zkouška před mistrovstvím světa, které se uskuteční 23. ledna až 4. února ve Francii, čeká v tomto týdnu české házenkáře. V maďarském Tiszujvárosi sehrají od 20. do 22. prosince Vánoční turnaj, v němž se utkají s celky Polska, Slovenska a domácího Maďarska. Družstvo, v jehož širší nominaci je zatím 27 hráčů, se sešlo v neděli v Nymburku, kde absolvuje krátké soustředění. Poté odcestuje do Maďarska. "Nejdůležitější část přípravy absolvujeme od 26. do 30. prosince opět v Nymburce. Tam pozveme 22 hráčů a po jejím skončení zúžíme kádr na 18 hráčů. Šestnáct z nich pojede na světový šampionát," řekl reprezentační trenér Vladimír Haber.

Závěrečnou část přípravy zahájí český celek 2. ledna a v jejím úvodu absolvuje turnaj v Německu, kde se střetne s domácím družstvem a s Dánskem. Čtvrtým účastníkem měla být Kuba, ale ta odřekla účast na MS a nepřijede ani do Německa, a tak pořadatelé narychlo shánějí náhradu. Pokud se jim to nepodaří, nastoupí jejich druhý výběr.

Sedmého ledna se české mužstvo rozejde a od 11. do 19. ledna čeká házenkáře poslední příprava v Nymburku, v jejímž rámci sehrají dva přátelské zápasy s dalším účastníkem MS, Chorvatskem. Hrát se bude 13. ledna v Praze a o den později v Mladé Boleslavi.

Do dějiště šampionátu odcestuje mužstvo 22. ledna a o den později zahájí proti Portugalsku boje na MS. Dalšími soupeři Čechů ve skupině v Montpellieru budou Egypt, Švédsko, Maroko a Island.

"Postup ze skupiny pro nás nic neřeší, pevně věřím, že se družstvu podaří postoupit do elitní osmičky. To by nás vrátilo mezi světovou špičku a zároveň zajistilo příznivější nasazení při losování ME, ale jistě mělo i ekonomický přínos," touží Haber.

Již nyní však kouče trápí problémy se zraněními. "Potřetí se obnovilo stejné zranění Pavlu Štefanovi, se kterým jsem dost počítal. Kamil Heinz má zlomený palec na noze a Vladimíra  Šumu trápí dlouhodobě nějaké záněty. Doufám však, že nikdo další k nim již nepřibude," dodal Haber.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze