Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři Karviné, Kopřivnice a Frýdku trénují na jarní část ligy

Karviná - Zubří, ilustrační foto | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

7 2010
Přes svátky si mohli házenkáři z kraje na chvíli odpočinout, ale teď už zase naplno trénují. Připravují se na jarní část extraligové sezony, která odstartuje o prvním únorovém víkendu.

Mužstva Baníku OKD Karviná a KH Kopřivnice se dokonce už včera večer utkala v prvním přípravném střetnutí, tým SKP Frýdek-Místek čeká první herní prověrka zítra na hřišti Zubří.

Všechny tři extraligové kluby z kraje doufají, že se na jarní část sezony připraví tak, aby posléze poskočily v tabulce výrazněji směrem vzhůru.

Karviné chybí reprezentanti

Bez šesti hráčů se v úvodu zimní přípravy musí obejít trenér Baníku OKD Karviná Jozef Hanták.

Ondřej Zdráhala je s reprezentačním áčkem na turnaji v Dánsku, do Francie zamířili s reprezentačním béčkem Tomáš Mrkva, Ondřej Šulc, Radek Sliwka a Roman Požárek. "Krzysztof Łyżwa odjel na soustředění polského národního výběru," doplnil výčet ztrát kouč Hanták.

"Tihle hráči nám samozřejmě chybějí, ale když si o ně řekne reprezentační trenér, je třeba je uvolnit," podotkl karvinský trenér. "Bude to vlastně přínosné i pro nás, protože ti kluci se otrkají v mezinárodní konfrontaci, uvidí, v čem zaostávají." Už od pondělka by se měl ale karvinský kádr znovu rozšířit.

"Uvidíme, kolik kluků nakonec pojede na lednové mistrovství Evropy do Rakouska. Ale počítám, že tři čtyři hráči se nám vrátí," poznamenal Hanták. "Budememoct zapracovat na věcech v útoku i v obraně, abychom se zdokonalili společně, aby to dostali do krve všichni."

Posily Karvinští nehledají.

"Na devadesát procent zůstane kádr stejný," potvrdil Hanták. "Ještě se budu bavit s prezidentem klubu o jednom zahraničním hráči, ale uvidíme, jak to dopadne."

V jarní části soutěže se chtějí Karvinští vrátit na čelo extraligy.

"Jsme momentálně pátí a přitom máme nejširší a nejkvalitnější kádr.
Chce to jen čas a dobrou souhru. Pak už musíme jednoduše ukázat, že ta kvalita v týmu prostě je," věří karvinský trenér.

Kopřivničtí dohánějí kondici

Házenkáři z Kopřivnice si byli mezi svátky zatrénovat jenom dvakrát, naplno se pustili do přípravy od začátku tohoto týdne.

"Jedeme natvrdo každý den, potřebujeme potrénovat fyzičku, protože jsme na ni na podzim párkrát dojeli," uvedl kopřivnický kouč Miroslav Bartoň. "Zároveň to chci skloubit s herní stránkou tak, abychom byli dobře připraveni na pokračování soutěže."

Pro Kopřivnické, kteří tráví zimu na osmém místě, totiž budou stěžejní úvodní tři jarní zápasy. "Hrajeme s Dvorem Králové, Třeboní a Frýdkem-Místkem. Pro souboje o účast v play-off budou pro nás tahle tři utkání zřejmě nejdůležitější. Potřebujeme je zvládnout," netajil Bartoň.

Frýdek-Místek piluje obranu

Se změněným stylem hry chce do jarní části extraligy vstoupit tým SKP Frýdek-Místek. Na podzim totiž získal pouhé čtyři body.

"Naším prvním strategickým úkolem je napilovat obranné systémy vyhovující typům hráčů, které máme," uvedl šéf klubu Lubomír Kavka. "Dostali jsme vždycky přes třicet branek a po Dvoru Králové jsme v téhle statistice druzí nejhorší.

To o něčem svědčí. Obrana byla naší slabinou." S posilami, které by pomohly mužstvo vyztužit, ovšem ve FrýdkuMístku příliš nepočítají. "Je to otázka peněz. Město nám dalo na extraligu méně než loni.

Sice ne o moc, ale přece méně. Musíme proto jak v přípravě, tak při jednání s hráči postupovat ekonomicky, abychom sezonu dohráli bez dluhů," dodal Kavka.

Přípravné duely


Baník OKD Karviná

12. 1. Brno 19.00
15. až 17. 1. turnaj v Dzierzonówě
21. 1. Přerov 17.30
23. a 24. 1. turnaj v Karviné, jehož se zúčastní slovenský Hlohovec, maďarská Tatabánya a polské Kielce
26. 1. v Brně 18.30
28. 1. Považská Bystrica 17.30
29. 1. Považská Bystrica 10.00
3. 2. ve Frýdku-Místku 17.00

KH Kopřivnice
13. 1. Zubří 19.00
19. 1. v Zubří 18.00 * Přerov?

SKP Frýdek-Místek
8. 1. v Zubří 18.30
13. 1. v Považské Bystrici 18.00
20. 1. Zubří 18.30
26. v Hranicích 17.30
28. 1. Hranice 18.30
3. 2. Karviná 17.00 *

Termín posledního přípravného zápasu Kopřivnice bude teprve určen, stejně jako soupeř. Přerov by mohl nahradit tým z 1. ligy, jenž bude simulovat hru Dvora Králové.Najdete na iDNES.czmobilní verze