Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Házenkáři jsou pro los ve druhém koši

27 2006
Berlín - Do druhého koše byli zařazeni čeští házenkáři před losováním základních skupin světového šampionátu 2007, které se na přelomu ledna a února 2007 uskuteční v Německu. Ve čtyřčlenné základní skupině se tak svěřenci trenéra Pauzy určitě vyhnou Rusku, Islandu, Slovinsku, Polsku a Norsku.

Český tým si definitivní účast na MS 2007 v Německu vybojoval v perfektně zvládnuté baráži s týmem Srbska a Černé Hory a může se těšit na los základních skupin, který proběhne už 14. července v berlínském hotelu Maritim.

Na MS 2007 do Německa se probojovalo celkem 24 týmů, které budou rozděleny celkem do 6 čtyřčlenných základních skupin. Dva nejlepší celky z každé skupiny postoupí do dvou šestičlenných skupin, z nichž následně vzejdou čtyři semifinalisté.

Pro týmy na třetích a čtvrtých místech v základní části však tentokráte šampionát nekončí, ale utkají se ještě v nově zavedeném ztv. Prezidentském poháru.

Necelé tři týdny před berlínským losem zveřejnili němečtí pořadatelé rozdělení všech 24 účastníků do 4 výkonnostních košů. Jejich složení je následující:

1. koš
Španělsko, Francie, Dánsko, Tunisko, Chorvatsko, Německo

2. koš
Rusko, Island, Slovinsko, Česko, Polsko, Norsko

3. koš
Ukrajina, Egypt, Maďarsko, Kuvajt, Maroko, Brazílie

4. koš
Argentina, Angola, Korea, Katar, Grónsko, Austrálie

Česká reprezentace pojede příští rok do Německa se zdravým sebevědomím, které jen upevnilo nedávné dvojí barážové vítězství nad silným týmem Srbska a Černé Hory.

Trenér Pavel Pauza však dobře ví, že k co nejlepšímu umístění je potřeba i štěstí právě při nadcházejícím losu.

"Z prvního koše si jde přijatelného soupeře asi těžko vybírat, jsou to všechno elitní týmy. Přece jen bych si však možná nejvíce přál jediného neevropského soupeře. Tunisko sice na poslední MS obsadilo v domácím prostředí výborné čtvrté místo, ale mimo vlastní zemi už nebývá tolik silné jako s podporou publika. Vedle Tuniska jsou v prvním koši i další tři týmy, s nimiž jsme sehráli velmi dobré přípravné zápasy na letošním Velikonočním poháru ve Francii, kde jsme kromě prohry s domácí reprezentancí zdolali Dánsko, Německo a právě Tunisko."

Možná nejdůležitější proto bude, koho červencový los přidělí českému týmu ze třetího koše, který by měl být tomu "českému" druhému výkonnostně nejblíže.

"Tady bych znovu spíše nechtěl dostat oba evropské soupeře, tedy Ukrajinu a Maďarsko, přestože je máme celkem zmapované. Ostatní možní protivnící se jeví hratelnější, například Kuvajt jsme na posledním MS v Tunisku porazili. Nebezpečný je naopak určitě Egypt. Ale máme zkušený a i díky úspěšné baráži dostatečně sebevědomý tým, takže se předem rozhodně žádného ze soupeřů nebojíme," uzavřel předlosovací prognózy český reprezentační kouč.

Samotní organizátoři MS 2007 v Německu označili po zveřejnění výkonnostních košů za možnou "skupinu smrti" případný los týmů Španělska, Ruska, Maďarska a Koreje, na druhé straně do případné nejlehčí skupiny zařadili možný los v podobě skupiny Tunisko, Polsko, Kuvajt a Grónksko. A jaký je Váš názor na ideální základní skupinu pro český tým...?

Autor:


Témata: reprezentace, Baráž
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze