Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři Jičína v poháru vyhráli. Postup by ale mohla zhatit kontumace

Michal Vacula (15) z Frýdku-Místku zakončuje v duelu s Jičínem | foto: Miroslav Jiran

24 2010
Přestože si házenkáři Jičína před týdnem přivezli z Frýdku-Místku postup do čtvrtfinále Českého poháru, ani po jeho úterním rozlosování východočeský tým neví, zda si v něm zahraje.

Výsledek na hřišti totiž může změnit čtvrteční zasedání legislativní komise házenkářského svazu. Důvodem je start Jiřího Groha, který v těchto týdnech za Jičín nastupuje poté, co přišel na limitovaný přestup.

V tom je právě problém. Jičín se sice pro jistotu dotázal na svazu, zda Groh hrát může, a po kladné odpovědi ho také do zápasu postavil, jenomže legislativní komise bude tento postup zkoumat proto, že by mohlo jít o neoprávněný start.

Ten by však podle Jičínských přicházel v úvahu jen tehdy, kdyby Groh přišel na hostování. "Příslušný paragraf je dost nejasný, takže se to bude řešit," potvrdil trenér Jičína Petr Babák.

Jičín před týdnem ve Frýdku vyhrál 34:33 po prodloužení. Postupující z této dvojice si o start ve Final Four zahraje s mistrovskou Karvinou.

Podle Babáka je pravděpodobné, že Jičín to nebude. Přicházelo by to v úvahu jen tehdy, že by se komise přiklonila na stranu Jičína a jeho výkladu příslušného pravidla.

V opačném případě se nabízejí dvě možnosti. "Buď nám zápas zkontumují a nebude co řešit, nebo nařídí nové utkání. Ale nevidím reálně, že bychom do Frýdku ještě jednou jeli, nejsou termíny," uvedl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze