Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Potěšit diváky už i doma, přejí si házenkáři v Jičíně

Trenér házenkářů Jičína Aleš Babák udílí pokyny při oddechovém času. | foto: www.hbcjicin.cz

15 2016
Zátěž několika nezdarů z úvodu sezony, v němž nasbírali čtyři porážky oproti jediné výhře, ze sebe snad házenkáři Jičína před týdnem v Kopřivnici setřásli a podruhé v tomto extraligovém ročníku vyhráli. V sobotu by se rádi zbavili další a konečně poprvé vyhráli také v domácím prostředí.

„Je to nyní náš jednoznačný cíl, naši fanoušci si to zaslouží. Už kvůli výpadkům v obou dosavadních domácích zápasech,“ uvedl trenér jičínského družstva Petr Babák před utkáním s Litovlí (19 hodin).

Jičín nevstoupil do letošního extraligového ročníku právě ideálně. Podepsaly se na tom i dva dosavadní domácí zápasy. Jak lídrovi z Lovosic, tak soupeři z Brna Jičín podlehl, byť v obou zápase vedl.

„Hráli jsme dobře, vedli v obou o pět, šest gólů, ale vydrželo nám to jen nějakých čtyřicet minut. Pak jsme nejdřív asi ztratili koncentraci a pak se úplně zhroutili,“ popsal Babák dva dosavadní domácí neúspěchy, které tým poslaly až ke dnu tabulky, „nebylo to lehké období, bojovali jsme hlavně sami se sebou.“

Ze dna tabulky se Jičín dostává pomalu a kdyby neuspěl ani před týdnem v Kopřivnici, byl by tam stále a jeho situace už by byla nepříjemná. Jenomže tým ze sebe tlak dokázal setřást, vyhrál a v tabulce se přiblížil soupeřům před sebou.

Nyní by potřeboval cenný úspěch potvrdit a má k tomu dobrou příležitost, ve své hale hostí poslední Litovel, která v první šesti kolech nebodovala. „Favority určitě jsme, ale bude nás tížit vědomí, že vyhrát musíme, a to v zápase není úplně ideální,“ varuje jičínský trenér.

Body by se Jičínským hodily i proto, že poté je čeká náročná série tří utkání s týmy z popředí tabulky, z míst od druhého do čtvrtého. Jičín čekají Dukla, Zubří a Plzeň a první polovinu základní části zakončí zápasem s Hranicemi.

„Pak se to ale překlopí a na začátku druhé půlky budeme ze šesti zápasů hrát čtyřikrát doma,“ vysvětluje Babák.

Jičín vstoupil do sezony s hlavním cílem dostat se do play-off osmi nejlepších, ale ve hře je i start v česko–slovenské interlize, kam postoupí devět nejlepších týmů přímo a na desátý čeká baráž.Najdete na iDNES.czmobilní verze