Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři Jičína jdou do závěru sezony. Jejich trenér zvažuje, co dál

Jičínský házenkář Michal Kvasnička (vlevo) střílí přes Radima Brože z Hranic. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

20 2010
Ve středu vyrazí jako tým do Kopřivnice k předposlednímu zápasu sezony, který spolurozhodne, zda v letošní sezoně skončí tým sedmý, nebo osmý. A do konce dubna se bude rozhodovat, zda to bude předposlední utkání také pro jejich trenéra.

Házenkáři Jičína pomalu končí extraligovou sezonu, jejich kouč Petr Babák se rozmýšlí, zda u mužstva zůstane, či zda po dvanácti sezonách skončí.

"Nabídku na pokračování jsem od vedení klubu dostal, Vzal jsem si dokonce čas na rozmyšlenou," netají šestačtyřicetiletý kouč, který u jičínského družstva dokončuje jedenáctou sezonu.

Své setrvání u týmu jste zvažoval už před touto sezonou, nakonec jste pokračoval. Jak jste na tom letos?
Podobně, ale cením si toho, že jsem dostal nabídku pokračovat. Vedení klubu chtělo, abych se rozhodl hned, ale to bych asi řekl ne. Takhle si to do konce dubna rozmyslím.

Víte už jak?
Je to do konce dubna, jen vím, že u házené zůstanu. U mládeže, nebo někde jinde.

Jičín končí sezonu zápasy o sedmé místo, což už je asi něco, co spíše vypadá na čekání na konec sezony, navíc teď jste měli před jejich zahájením i dost dlouho pauzu.
Je to částečně pravda a je to pro nás těžké. Vypadnete v play-off a pak se po zklamání máte soustředit na další zápasy. Potýkáme se s tím už několik let, přesto půjdeme do zápasů s Kopřivnicí s tím, že chceme uspět.

Ať už dva zápasy, ten středeční v Kopřivnici a za týden u vás doma, dopadnou jakkoliv, asi už máte nějaký názor na letošní sezonu. Jaká podle vás byla?
Z naší strany provázená nevyrovnanými výkony. Sehráli jsme velmi dobrá utkání s velkými favority a na druhé straně jsme dokázali propadnout s týmy, které bychom měli porazit.

Jak si takové výkyvy formy vysvětlujete?
Na jedné straně máme velmi nadějný kádr plný mladších hráčů, ale někdy v něm chybějí zkušenější borci, kteří by je na hřišti usměrnili. Proto jsou pak naše výkony nevyrovnané.

Ale řada vašich odchovanců se postupně stala oporami a zase jsou o rok starší.
To je pravda, na druhé straně jsme stále taková mladá jičínská krev, které chybějí starší hráči.

Co s tím? Když budete pokračovat, budete mít nějaké požadavky na posílení kádru v tomto směru?
Požadavky nemám, ale uvažujeme, jak dál. Máme připravené některé změny v tomto směru. Byli bychom rádi, aby stávající kádr zůstal zachován a byl vhodně doplněn, máme vyhlédnuté některé hráče. A je jedno, zda budu pokračovat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze