Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři Hranic: Vlasy si zbarvíme až po postupu

Karviná - Hranice, Karvinský Ondřej Šulc (v bílém) se snaží uniknout brání mu Tomáš Bednařík(vlevo) a Radim Brož. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

13 2010
Petrobarevné účesy nebo zarůstání obličeje poustevnickým plnovousem? "Až když postoupíme dál," vzkazují házenkáři Hranic. Zdá se, že před nedělním domácím začátkem čtvrtfinálové série proti Lovosicím si rozjetý cementářský expres velice dobře uvědomuje, že v prvním kole vyřazovacích bojů bude přece jen plnit roli favorita.

V celku se tak opakuje loňská situace, kdy na sebe kluby ve čtvrtfinále rovněž narazily. Hranice do souboje vstupovaly i tehdy z lepší pozice. Loni šlo o duel čtvrtého s pátým, letos dokonce třetího se šestým.

"Pro nás je to velká šance a výzva, jak během týdne napravit pokaženou základní část," burcuje Vojtěch Srba, lovosický trenér, který už loni svůj tým přes dramatické čtvrtfinále převedl, byť první utkání v Hranicích ztratil.

"Oni nemají co ztratit, my taky jakoby ne, nemáme striktně nalajnované cíle. Ale je cítit, že my jsme skončili třetí a Lovosice šesté. Čeká se od nás přece jen víc," uvědomuje si hranický pivot Radim Kovařík. "Za minulý rok jim máme co vracet. Nechceme si pokazit celou sezonu, rádi bychom se podívali dál."

Hranice k tomu mají ty nejlepší předpoklady. S bilancí šesti výher a jediné remízy byly nejlepším jarním týmem extraligy. "Když budeme pokračovat v naší hře, úspěch by mohl přijít," věří Kovařík. "Cíle si ale dáváme postupné. Chceme zvládnout čtvrtfinále, pak se můžeme bavit co dál."

Co bude v sérii hrané na dvě vítězství rozhodovat podle lovosického kouče Vladimíra Srby? "Jak naložíme s naším útokem. Máme spoustu šancí, ale nízkou produktivitu," přiznává.

V bráně Hranic navíc k lovosické smůle stojí Josef Kučerka, nejlepší gólman celé soutěže. Zato svěřenci kouče Jana Hegara nastříleli po Zubří nejvíc gólů (průměr 31).

"Kučerka je hlavním strůjcem hranického úspěchu. Dodává týmu neuvěřitelné sebevědomí a jistotu, že když se chvíli nedaří vpředu, on je podrží. Je tím správným těžítkem," uvědomuje si trenér soupeře.

V neděli od 10.30 by v Hranicích měla být k vidění skvělá útočná házená - bleskový přechod do útoku mají precizně secvičený oba týmy. "Lovosice k tomu mají dobrá křídla. Vydařenou sezonu prožívají Motl s Milerem, hře navíc dodal zkušenost Šuma," prohlíží si soupisku Severočechů hranický pivot Radim Kovařík.

Síla protivníků je známá. Druhý ročník bitvy Hranic s Lovosicemi může začít.Najdete na iDNES.czmobilní verze