Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Házenkáři Hranic touží po extraligovém semifinále

Martin Stržínek (vpravo) a třeboňský Martin Mošovský | foto: Luděk Peřina, MAFRA

28 2009
Tváře pokryté nezvyklým porostem poté, co holící strojky na několik týdnů odložili do skříní? Vlasy zářící výraznými bojovými barvami? Nic takového! Až v neděli v 10.30 házenkáři Hranic vyběhnou k domácímu začátku čtvrtfinálové série proti Lovosicím, nebudou mít fanoušci na zaplněných tribunách problém rozpoznat své oblíbence.

"Žádný podobný rituál zatím neproběhl. Bereme to velice střízlivě a snažíme se hráče naladit tak, abychom si dokázali své umístění uhrát bez nějakých doprovodných akcí, o které bychom se museli opírat. Stavíme především na dobré koncentraci a taktické přípravě," prohlásil trenér Cementu Jan Hegar.

Hranice odstartují bitvu hranou jen na dvě výhry v domácím prostředí díky čtvrtému místu mezi českými týmy po základní části. Jejich severočeský soupeř skončil o příčku níž.

"Je to pro nás nová situace. Do play-off jdeme s výhodou domácího utkání poprvé. Je to pro nás trošku zavazující, proto samozřejmě chceme přes Lovosice přejít," plánuje kouč.

Pokud by se to povedlo, dostal by se hanácký celek vůbec poprvé mezi nejlepší čtyři české týmy. Série proti Lovosicím však bude maximálně vyrovnaná. Tím spíš, že severočeský tým těsně vyhrál oba letošní vzájemné zápasy.

"Takže přejít přes ně by neměl být až takový problém," důvěřuje svému týmu křídelník Lovosic i reprezentace Jiří Motl, který play-off vynechá kvůli zranění. "Je lepší začínat sérii doma. I kvůli případnému rozhodujícímu duelu. Ale kluci to zvládnou i tak," je přesvědčený.

Trenér Hegar bere sebevědomá prohlášení z tábora soupeře s rezervou. "My z nich strach nemáme. Oba zápasy byly vyrovnané, v Lovosicích nám výhra vyklouzla v posledních vteřinách. Toho, že by nás měly Lovosice nějak výrazně přehrát, se pak vůbec nebojím," poznamenal kouč.

Spoléhá přitom především na výhodný domácí start, kde by se Hranice měly opírat o zaplněné hlediště. "Je důležité zvládnout první utkání, které bude velice důležité a soustředí se na něj obě družstva."

V přípravě na čtvrtfinále Hegar s hráči piloval zakončení. "Pokud by bylo laxní jako v některých momentech posledního vzájemného zápasu, kdy se nám povedlo rozchytat Luďka Kylíška, tak bychom s ním mohli mít zásadní problém," uvědomuje si.

O silných stránkách, ale i slabinách ve hře soupeře, odmítl trenér Hranic mluvit. A komentovat nechtěl ani zdravotní stav svého týmu.

"Jsou tam drobné věci, ale nechci to nějak rozebírat. V podstatě jsme v pořádku. Navíc vstupujeme do play-off, kdy už není na co se šetřit," zdůraznil Jan Hegar.

Hranice – Lovosice


Čtvrtfinále na dvě výhry

Termíny: neděle 10.30 v Hranicích, 1. dubna 18.00 v Lovosicích, případně 5. dubna v Hranicích

Nejlepší střelci: Stržínek 119, Hradil 96, Toms 90, Brůna 89 Miller 107, Vaněk 74, Brecko 71, Kratochvíl 68.

Vzájemné duely: Lovosice - Hranice 29:28, Hranice - Lovosice 22:25Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze