Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři Dukly chtějí titul

5 2003
Praha - V sobotu začíná interliga házenkářů. Z pražských týmů se v soutěži představí Dukla a Allrisk. Oba celky mají vysoké ambice. Házenkáři Dukly obhajují druhé místo, hráči Allrisku třetí. Pražské týmy v loňské sezoně patřily k nejlepším v interlize. Jaké mají plány do nové sezony?

Dukla "Chceme titul!" prohlašuje trenér Vladimír Haber.

Ve všech směrech je Dukla favoritem. Vedení klubu se podařilo udržet všechny opory, hráčům se vyhýbají zranění. Ideální předpoklady úspěchu. "Jsme si vědomi toho, že budeme do zápasů nastupovat v roli favorita, a jsme na to připraveni," říká Haber.

Dukla si formu před prvním zápasem sezony ve slovenském Hlohovci vyzkoušela v patnácti přípravných zápasech s elitními týmy z Německa, Rakouska, Švýcarska a Francie. "Obstáli jsme," pochlubí se Haber. "Byla to kvalitní konfrontace. Naše forma vypadá slibně."

Mezi největší soupeře v boji o titul řadí Haber týmy Frýdku-Místku, Karviné a Allrisku.
"Řekl bych, že tyhle čtyři celky zůstanou na špici," myslí si Haber, kterému budou v prvních kolech chybět zranění Čurda a Marek. Oba trápí bolavé rameno.

"Máme silný tým, v němž je řada reprezentantů, všechny posty máme zdvojené. Kluci spolu hrají už tři nebo čtyři sezony. Dva výpadky nás nemohou ohrozit," tvrdí Haber, jenž má k dispozici sedmnáctičlenný kádr, který posílil Jan Větrovec z Plzně.

Allrisk Zranění klíčových hráčů trápí Pavla Pauzu, trenéra Allrisku. Z různých důvodů vypadli z přípravy Trávníček, Štochl, Ťupa, Varhalík a další. "Závěr přípravy neproběhnul podle představ," přiznává Pauza. "Je to taková daň. V loňském ročníku se nás drželo štěstí v soutěži, teď nás trochu opustilo. Snad se k nám vrátí, až se zase rozjede interliga," doufá Pauza.

Allrisk začal přípravu až 28. července, nejpozději z českých týmů. "V tom bych problém neviděl, podle mých zkušeností to stačí," říká Pauza, který by chtěl tým udržet i pro nadcházející sezonu v nejlepší čtyřce. "Samozřejmě budeme usilovat o to, abychom vylepšili loňské třetí místo, ale liga bude mnohem vyrovnanější," upozorňuje.

Velcí soupeři z Karviné a Frýdku-Místku ztratili několik opor. "Určovat to, kdo bude jak silný, podle jmen, je spekulace. My budeme spoléhat na to, že starší hráči strhnou ty mladší, kteří mají velkou chuť," říká Pauza. Tým posílil Zdeněk Katolík ze Zubří a Zdeněk Koranda z Plzně. Jeden hráč by ještě měl přijít. Kádr oslabily odchody Půty a Kováře do Německa.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze