Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři Brna zatím cíl plní, největší šichta je ale ještě čeká

Brněnský Tomáš Mičola střílí na karvinskou branku | foto: Radek Miča, MAFRA

14 2010
Patnáct zápasů, devět bodů. Bilance házenkářů KP Brno sice není oslňující, ovšem na nováčka velmi slušná a mezi extraligisty jim patří osmé místo. Po více než měsíční pauze je čeká zbytek základní části a pak boj ve skupině o udržení.

Tři. To je počet bodů, který trenérovi Zdeňku Missbachovi chybí k úplné spokojenosti s podzimní částí. Díky nim totiž mohli Brňané více odskočit svým pronásledovatelům.

Které měl na mysli? Jeden ze sobotního utkání s Jičínem, které skončilo remízou, a pak oba ztracené body v Kopřivnici. Tam Královopolané podlehli jen o gól. "To bylo v našich silách, ale na další body už jsme neměli," podotkl realisticky Missbach.

Takto je náskok na poslední dvě družstva jen tříbodový. Od února tedy čeká Brno hodně náročná šichta, aby po roce těžce vybojovanou soutěž neopustili. "Všechny konkurenty zespoda tabulky jsme měli doma. Těší mě, že jsme všechno vyhráli, ale odvety budou nesmírně těžké," uvědomuje si kouč.

To nejtěžší ale přijde potom. Soutěž se rozdělí na horní a dolní polovinu, přičemž se započtou body získané jen s týmy, s nimiž se ocitnou ve stejné skupině. "Pak to bude ještě těžší. V téhle části se nesmíme položit, bude záviset na psychice. Mužstvu věřím, strach nemám, ale bude to strašně náročné," tuší zkušený trenér.

Na podzim našel v mužstvu některé jistoty, na něž spoléhal, extraliga mu také odhalila věci, na nichž musí neustále pracovat. "Ze začátku jsme podávali hodně nadšené a bojovné výkony, ale pak nám ubývaly síly a v zápasech proti silnějším týmům už jsme se ve druhém poločase těžko motivovali," povídá Missbach.

Vždycky, když bylo potřeba, však střelci Hastík s Hubáčkem neselhali. Trenérovi se také povedl brankářský tah. Před zápasem v Kopřivnici mu oba gólmani onemocněli, tak nakonec přemluvil zkušeného Jana Vejtasu, který už hraje jen za béčko. "Hodně nám pomohl, díky němu jsme tam měli vyhrát. Škoda, že nechce pokračovat. Ale budeme to ještě zkoušet," plánuje Missbach.

Zkušenost by rozhodně do mladého kádru potřeboval. A také nějaké doplnění, protože musí spoléhat na sedmičku hráčů. "Na to jsem upozorňoval už před sezonou. Legislativa už teď ale žádné přestupy neumožňuje. Musíme se dál snažit pracovat na morálněvolní stránce hráčů a schopnosti dodržování taktické pokyny celý zápas. A také na fyzičce, abychom to vydrželi,"má jasno Missbach.Najdete na iDNES.czmobilní verze