Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáře Jičína čeká letní dril, podstoupí ho i vracející se Vítek

Trenér házenkářů Jičína Aleš Babák udílí pokyny při oddechovém času. | foto: www.hbcjicin.cz

20 2016
Házenkáři Jičína vstupují do závěrečné fáze přípravy na nový extraligový ročník, do kterého půjdou s některými novými hráči včetně zkušeného bývalého reprezentanta Jiřího Vítka.

Po necelých dvou týdnech dřiny včetně tradičního pobytu v Žacléři už konečně přijde na řadu také házenkářský trénink, který naznačí, že se nová extraligová sezony definitivně blíží.

V úterý se sešli házenkáři Jičína k prvnímu tréninku v závěrečné části letní přípravy na nový extraligový ročník, v němž budou obhajovat sedmou příčku z loňského.

Navážou tak na červnový blok, který měl hráče udržet v přiměřené kondici. „Červnový byl věnován spíše obecné vytrvalosti a načerpání fyzické kondice, patřily k tomu delší výběhy v terénu po okolí Jičína nebo spolupráce se speciálním koučem na bojové sporty,“ uvedl trenér jičínského družstva Aleš Babák.

Léto v Jičíně

Přišli: Jiří Vítek (Německo), Ivo Šafář (Francie), Filip Herzán (Dukla Praha)

Odešli: Tomáš Zeman (nižší soutěž v Německu)

Příprava: po červnovém bloku včera začal závěrečný, který potrvá až do do začátku září, kdy startuje nový extraligový ročník

Přípravné zápasy: Jičín v přípravě sehraje především srpnový domácí Kers Cup a poté také turnaj v polském Glogowu

Start extraligy: neděle 4. září zápasem ve Frýdku-Místku

Přestože Jičín mezi sezonami kádr tradičně příliš nemění, letos se s týmem sžívá několik nových hráčů. Především zkušený bývalý reprezentant Jiří Vítek, jenž se jako devětatřicetiletý do Jičína vrací po dlouhých devatenácti letech, z nichž posledních šestnáct strávil v zahraničí. „Byli jsme s ním dlouho v kontaktu, měl by nám pomoci svými zkušenostmi a také přístupem k házené,“ slibují si jičínští trenéři.

Z francouzského angažmá do Jičína přichází odchovanec Dukly Ivo Šafář. V pražském klubu loni působil Filip Herzán, třetí nová posila týmu. Navíc budou o místo v jičínském kádru usilovat vracející se odchovanci Petr Šulc a Vít Šebek.

Naopak v týmu skončil Tomáš Zeman, odchovanec, který se vypracoval v jeho oporu. „Zkusí nižší soutěž v Německu, snad by ho mohl nahradit právě Šafář, který stejně jako Zeman může hrát na spojce i na křídle,“ poznamenal Aleš Babák.

Extraligová soutěž začne první zářijový víkend a Jičínští do něj vstoupí úplně stejně, jak zakončili tu předcházející. Hned v prvním kole se totiž vypraví do Frýdku-Místku, s nímž loňský ročník zakončili soubojem o konečné 7. místo. Hlavní herní prověrkou budou stejně jako loni domácí Kers a následný turnaj v polském Glogowu.

Nový ročník extraligy bude mít stejný systém jako v minulé sezoně, po základní části následuje pro osm nejlepších play-off. Velkou novinkou ale pravděpodobně bude, že se vedle boje o titul bude hrát o postup do obnovené česko-slovenské Interligy, v níž by od sezony 2017/2018 mělo působit deset klubů českých a šest slovenských.Najdete na iDNES.czmobilní verze