Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bronzoví házenkáři Brna přichystali italské překvápko, trenéra Hradila

Házenkáři Brna slaví s bronzovými medailemi. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

28 2015
Zalíbení v zahraničních trenérech nalezli házenkáři KP Brno. Po Rusovi Andreji Titkovi převezme bronzový tým Slovák Michal Hradil, který poslední roky žil a koučoval v Itálii. „Bude to pro extraligu překvápko,“ říká manažerka klubu Gabriela Topinková.

„Přátelé, kamarádi, my vám ty medaile přivezeme! “Podobně může manažerka KP Brno Gabriela Topinková chlácholit házenkáře, kterým se v polovině května po ceremoniálu rozpadly na kousky zfušované bronzové medaile. „Ze svazu nám přislíbili, že třem nejlepším týmům zašlou do konce týdne nové sady,“ říká Topinková.

Víc než na pošťáka se ale v Králově Poli čeká, s jakým týmem vyrukují Brňané do příští sezony. „Chceme se vydat jinou cestou. Už nechceme draze nakupovat pilíře z jiných klubů. Budeme klást důraz na výchovu vlastních hráčů,“ líčí manažerka.

U toho však nebude úspěšný trenér Andrej Titkov, kterého nahradí čtyřicátník Michal Hradil.

Gabriela Topinková

Gabriela Topinková

Povězte nám o novém kouči víc.
Jedná se o slovenského trenéra, který zhruba posledních deset let trénoval a žil v Itálii. Pro extraligu i hráče to je téměř neznámá osoba. Bude to překvápko pro všechny.

Proč zrovna on?
Z referencí, které máme, to bude vhodná náhrada za Andreje Titkova. Bude pokračovat se stávajícím asistentem Pavlem Čejkou. Ten by měl zaručit kontinuitu práce Andreje, který zamířil do Zubří. Má tam rodinný dům, působil tam několik let jako hráč i jako trenér.

Jak bude vypadat kádr? Už dříve jste avizovala, že odcházejí opory Boris Aspridis či Jozef Hanták.
Většině hráčů končily smlouvy, nyní řešíme nové. Věřím, že nám zůstanou pilíře, jako je brankář Jirka Bavlnka, Michal Dostalík, Honza Hubáček nebo Tomáš Mičola. O tyhle dlouholeté kmenové hráče máme zájem.

Nějaké posily máte vyhlédnuté?
Základ týmu chceme udržet a až skončí jednání s našimi hráči, budeme zvažovat doplnění týmu. Nějaká jména v hledáčku máme, ale to je ještě předčasné. Přestupní termín končí až v srpnu. Celkově chceme ale tým trochu omladit a doplnit mladými šikovnými kluky z okolí. Už nechceme jít cestou, že budeme draze nakupovat hráče odjinud.

A naopak? Kdo tým ještě opustí?
Po vzájemné dohodě odchází Tomáš Veřmiřovský a brankář Petr Štolcar, který jistil brankáře Jirku Bavlnku.

Brněnský házenkář Jan Hubáček pálí v utkání proti Karviné.
Radost brněnských házenkářů z třetího místa v pořadí extraligy.

Mimochodem, jak s odstupem hodnotíte třetí místo v extralize?
Už na začátku sezony jsme si říkali, že bychom určitě medaili chtěli. Složením týmu jsme na to měli. Mohli se však klíčoví hráči zranit nebo nemusela být forma. Medaili nám nikdo nezaručí, takže jsme za ni rádi. Kluci si ji zajistili vlastní bojovností.

Nehryže vás trochu, že tým mohl mít na víc než na bronz?
Když jsme vedli v semifinále nad Lovosicemi 2:0 na zápasy, viděli jsme se ve finále. Tým na to měl, ale ukázalo se, že nám asi chyběly zkušenosti.

Vzala jste si ze sezony něco jako manažerka?
Pracovat se dá vždycky na všem. Pořád fungujeme v amatérských podmínkách, k profesionálům máme daleko. Vždycky budeme muset pracovat na zabezpečení klubu a rozpočtu. Snažíme se ale z toho mála, co máme, abychom pro hráče udělali co nejlepší podmínky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze