Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zdráhala: Doufám, že se naše obrana zvedne. Bude českým žolíkem?

Ondřej Zdráhala střílí v utkání s Běloruskem. | foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz

7 2015
Kortrijk (Od našeho zpravodaje) - Do úvodního kvalifikačního duelu s Belgií (34:32) kvůli zvýšené teplotě Ondřej Zdráhala, střední spojka německého Hammu a české házenkářské reprezentace, nezasáhl. V pátek už ale dorazil se spoluhráči do Kortrijku a zapojil se i do podvečerního tréninku.

„Po té cestě do Belgie ještě nemůžu říct, že jsem stoprocentně fit. Navíc jsme šli rovnou do haly, bez nějakého odpočinku. Cítím se ale daleko lépe než ve středu,“ říkal Zdráhala novinářům po tréninku na palubovce haly Lange Munte. V Belgii může začít devátou desítku reprezentačních startů.

Co soudíte o Belgičanech podle prvního zápasu, který jste určitě viděl?
Ten zápas jsem sledoval v hledišti, byla to hodně nezvyklá pozice. Belgičané se mi zdáli dobře sehraní. Jsou to většinou mladí kluci, hodně běhaví.

Kudy by podle vás mohla vést cesta k úspěchu?
V Praze trefili úplně všechno, snad tentokrát nebudou mít takovou úspěšnost. Hlavně doufám, že se naše obrana zvedne. To by měl být klíč k úspěchu. Doma jsme nepřistupovali k hráčům soupeře a tím jsme jim usnadňovali střelbu. Já tedy doufám, že nás bude zdobit obrana. Vždyť doma jsme šli do jediného trháku, to je zoufale málo.

Právě na obrannou hru mančaftu žehrali v úvodním zápase i trenéři. Jste už teď na soupeře lépe připraveni?
My jsme měli předtím jediné video z jejich zápasu proti Řecku, z toho se nedalo nic moc vyčíst. Teď nám trenéři sestříhali náš zápas a všechno jsme si důkladně rozebrali. Snad to pomůže k vítězství v odvetě. Nabrat fyzičku nebyl čas, ale teoreticky jsme připraveni lépe.

Strachoval jste se doma o vítězství?
Ne. On výsledek 34:32 tak možná vypadá, ale celý zápas jsme vedli. V první půli až o šest branek. Jenže oni po přestávce zatáhli obranu a my už jsme je nedokázali rozběhat. Žádný hvězdný zápas to z naší strany nebyl.

Bude právě tohle, rozběhat obranu, i jeden z konkrétních úkolů pro vás?
Já nevím, do jaké míry zasáhnu do zápasu. Předpokládám, že do něho půjdeme v podobné sestavě, jako jsme začínali doma. Jsem ale připravený hrát a pomoci mančaftu, třeba tím dobrým pohybem.

Čeká vás asi trochu netypické prostředí, co na to říkáte?
Mně se tyhle haly, kdy se dají z jedné velké udělat dvě menší, celkem líbí. Na zápasy tady určitě přibude ještě mobilní tribuna. Ty drobné nerovnosti povrchu do zápasu určitě ještě odstraní.Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze