Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cizina nevyšla, Tonar zůstává. S házenkáři Plzně zamířil do Alp

Plzeňský házenkář Michal Tonar při střelbě v utkání s Lovosicemi | foto: Petr Eret

18 2016
Latschau (od našeho zpravodaje) - Ač to dlouho vypadalo, že minulá sezona bude pro házenkáře Michala Tonara na nějakou dobu poslední v dresu Talentu M.A.T. Plzeň, v neděli střední spojka zamířila s celkem na kondiční soustředění do Rakouska.

„Už se těším, až to zase všechno začne. S Talentem máme znovu jen ty nejvyšší cíle,“ prohlásil 23letý Tonar před odjezdem do Rakouska.

Večer už ho i se spoluhráči z mistrovského týmu Plzně vítal Marek Mašát, český majitel penzionu Golm, který se do konce týdne stane jejich dočasným domovem. Tonar a spol. tam nevyrazili na dovolenou, budou pod vrcholky Alp nabírat kondici na další sezonu. A všichni věří, že bude stejně úspěšná, jako ta minulá i předminulá.

Dá se vůbec na tuhle fázi přípravy těšit?
Ale jo. Zvlášť v tom Rakousku je to přece jenom něco jiného, než jezdit na soustředění u nás. Už loni tam bylo krásné prostředí, nádherná příroda, i servis okolo byl loni perfektní. Bylo o nás suprově postaráno, skvělé podmínky.

Jak vůbec vy osobně kondiční přípravu snášíte?
Všichni víme, že je přes léto potřeba potrénovat, abychom měli dost sil. Čeká nás další náročná sezona, navíc vyšperkovaná účastí v evropském poháru.

Loni jste měli v Rakousku s sebou i kola, teď jste vyrazili bez nich. Vítáte tu změnu?
Mně osobně kolo nevadí, i ve volnu si rád někam zajedu. Ale většina kluků to asi vítá, jsou tady dost velké kopce. A kdo loni neměl slušné kolo, hodně se trápil. On už ale kondiční kouč (Pavel Kleisner - pozn. aut.) vymyslí na fyzičku něco jiného. Určitě nám dá pořádně do těla.

Fotogalerie

Stihl jste nějakou dovolenou?
Nikde jsem nebyl, protože jsem se pokoušel získat zahraniční angažmá a nevěděl jsem, jak to všechno bude. Dovolená šla tedy stranou, relaxoval jsem v Čechách.

Tak to mi sám nahráváte. Co rozhodlo, že zůstáváte v Plzni? Nebyly žádné nabídky?
Řešil jsem to s manažerem už od ledna. Pořád byly nějaké náznaky, převážně v Německu, ale dlouho bohužel zůstávalo jen u toho zájmu. Konkrétní nabídka přišla až v červnu a ještě to finančně nebylo takové, jaké jsem si představoval. Navíc až třetí bundesliga, takže jsem se rozhodl zůstat v Plzni.

Zahraničí byla velká motivace?
V Plzni začínám už sedmou sezonu. I když hrajeme evropské poháry, ta cizina by mě lákala. Je to přece jen o něčem jiném, ať už kvalitou soutěže, ale i financemi.

Jste zklamaný, že to nevyšlo?
Rozhodně neberu jako krok zpátky, že zůstávám! To vůbec ne, těším se na to. Třeba se dostaneme v pohárech zase o kus dál. Uvidíme.

A v extralize? Můžete mít jiný cíl než titul, čtvrtý v řadě?
Poslední roky to ani jinak být nemůže, vyhráli jsme ho třikrát za sebou. Myslím, že jsme nijak neoslabili, spíš naopak. Takže budeme chtít minimálně medaili, spíš finále. Ale to všechno může rázem změnit nějaké zranění nebo odchod některé z našich opor do ciziny.

Může být tohle i váš případ?
Asi ano, nějaká výkupní klauzule ve smlouvě je. Ale na to teď vůbec nemyslím, nelámu si s tím hlavu. Jsem připravený v Plzni odehrát celou sezonu.

Je pro vás motivací i to, že byste si mohl letos víc zahrát s mladším bratrem Jakubem?
Jo jo. Doufám, že na hřišti spolu strávíme víc času. Ale to záleží i na něm, jaké si vybojuje místo. (úsměv) V minulé sezoně se v týmu jen tak oťukával.Najdete na iDNES.czmobilní verze