Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkář Konečný má vážné popáleniny

26 2003
Karviná - Karvinský házenkář Roman Konečný byl vážně popálen při požáru, který v sobotu ráno vypukl tamní diskotéku U Vlka. Devětadvacetileté levé křídlo celku Baník Karviná nyní leží s vážnému popáleninami na 27 procentech těla na jednotce intenzivní péče popáleninového centra ostravské Fakultní nemocnice.

Týká se to vesměs horní části, obličeje, brady, hrudníku," upřesnil karvinský manažer Miroslav Pelech s tím, že hráčův život není v ohrožení.

Konečný nemusel být jedinou obětí z kádru účastníka Ligy mistrů a aktuálního lídra Interligy. Z pátku na sobotu s ním v podniku bylo několik spoluhráčů.

Někteří však ještě před požárem odešli domů a ti, co zůstali, vyvázli až na Konečného bez újmy na zdraví. "Zachránil jsem se tím, že jsem utekl na záchod. Nebylo se prakticky jak dostat ven. Ve vchodových dveřích se vzpříčil stůl, u kterého se prodávají lístky a vznikla tam obrovská tlačenice. Bylo to hrozné," vybavoval si Michal Brůna nejhorší chvíle.

Robustní kanonýr byl jedním z návštěvníků, kteří před ohněm stačili prchnout ze sálu do relativního bezpečí. Konečný se však do předsálí z mnohastupňové výhně uvnitř protlačit nestihl.

O totéž se na malém prostoru pokoušely přibližně dvě stovky lidí. "Roman byl pak v sanitce v šoku. Kopal kolem sebe, museli jsme ho držet ve čtyřech," řekl Brůna, který u převozu asistoval.

Ve světle tragických událostí ustoupila důležitost a význam nedělního interligového utkání Karviné s Duklou Praha do pozadí.Karvinští v něm sice zvítězili 25:23 a uhájili letošní neporazitelnost, ale myšlenkami byla většina hráčů jinde.

"Když jsem se v sobotu ráno dozvěděl, co se stalo, vůbec jsem netušil, co to s mužstvem udělá. Začátek utkání nám taky utekl. Pak jsme se ale semkli a bylo vidět, že hráči zabojovali i za Romana. Patří jim obrovská pochvala," uvedl trenér Jiří Kekrt.

Požár diskotéky podle všeho zavinil neopatrný návštěvník, který na tanečním parketu zapálil římskou svíci. Od ní se vzňala dekorace a oheň se pak bleskurychle rozšířil po celém klubu.

Neštěstí si vyžádalo život osmnáctileté ženy a zranění asi 61 návštěvníků, které ošetřili lékaři v šesti nemocnicích v regionu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze