Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vím, že se ode mě čeká medaile, říká zuberský kouč Titkov

Andrej Titkov | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

10 2015
Když přišel na úvodní trénink přípravy extraligových házenkářů Gumáren Zubří na novou sezonu, nikdo ho hráčům nemusel představovat. Andrej Titkov byl oporou zuberských mistrů z let 1996 a 1997, trénoval místní mládež a teď má oprášit slávu klubu jako hlavní kouč extraligového týmu.

„Konkrétní barva cenného kovu nezazněla, ale vím, že se ode mě čeká medaile,“ říká rodák z ruského Krasnodaru, který v Zubří zapustil kořeny. „Bylo se kam vracet.“

Pocity jsou pozitivní?
Zatím je to čerstvé, v hlavě ještě dohrávám sezonu z Brna. Ale jsem tady strašně rád. Uviděl jsem známé tváře, takového Tomáše Řezníčka jsem osobně potkal po čtyřech letech. Brankář Peťa Orság je můj soused. Oba jsme ze Starého Zubří, což je za kopcem. Odtamtud ještě nikdo muže Zubří netrénoval, takže nějaké špičkování na tohle téma už proběhlo.

Překvapil vás zájem Zubří?
Nečekal jsem to. Byla to druhá nabídka, a že by měla přijít třetí, s tím se nedalo moc počítat. Proto jsem moc neváhal.

Kdy vás Zubří poprvé oslovilo?
Když jsem trénoval ve Zlíně, ale musel jsem je odmítnout. Bylo to uprostřed sezony a to se nedělá. Ani teď z Brna se mi neodcházelo snadno. Zůstal ve mně pocit nedokončené práce, ale nikdo mi nic nevyčítal, byli ke mně vstřícní. Pro Zubří rozhodly sportovní a osobní důvody.

Zubří má jeden z nejsilnějších kádrů v extralize. Neříkal jste si, jak je možné, že skončilo páté?
Byl jsem koncentrovaný na svoje družstvo a náročné play-off, nezbyl mi čas zabývat se jinými. Ale když jsem viděl složení soupeřů pro čtvrtfinále, říkal jsem si, že ve dvojici Zubří – Karviná by se mohlo zrodit překvapení. Karviná vyřazovací část umí a zvláště na Zubří.

Tým se po minulé sezoně téměř nezměnil. Jak na vás působí?
Jsem nadšený, že zůstal pohromadě. Je tady obrovská síla na spojkách, na extraligu nevídaná. Jiné pozice nejsou tak výrazné.

Budete chtít posily?
Na české poměry jsou pořád hráči nadprůměrní. O nějakých zásazích do kádru by bylo troufalé mluvit.

Vaši tři předchůdci v Zubří skončili předčasně. Není to pro vás varování?
Zatím se mi nestalo, že by mě někde vyhodili. Doufám, že v Zubří minimálně dva roky vydržím.

Zuberské prostředí je ale úplně jiné než ve Zlíně nebo Brně.
Fanoušci jsou dvojsečná zbraň. V zápasech je to obrovská pomoc, hlavně doma. Ale lidi jsou trpěliví jen do určité míry. Jsou hladoví po úspěchu. Zubří nezískalo medaili tři sezony a to je na něj nezvykle dlouhá doba. Očekávání budou velká, tlak přijde. Pokusím se s ním vyrovnat.

Ve dvojici s vámi bude trénovat Pavel Hrachovec. Už jste si rozdělili úlohy?
Zatím improvizujeme, Pavel má ještě svoje povinnosti v Rakousku. Musíme si sednout, ale je to na delší povídání.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze