Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zlínské házenkářky premiéru zvládly. Sebevědomý výkon, těšilo kouče

Peter Sabadka, trenér zlínských házenkářek | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

22 2014
Rok stará historie se opakovala jen částečně. Házenkářky Zlína oslavily první interligové vítězství sezony v domácím střetnutí s Pískem. Ale zatímco loni vyhrály až ve čtvrtém kole, letos zdolaly Jihočešky hned v premiérovém vystoupení 25:15.

„Do zápasu jsme šly s pokorou. Byly jsme hodně nervózní, protože v přípravě jsme toho moc nevyhrály,“ připomenula spojka Michaela Sobieská, se šesti góly nejlepší střelkyně vítězek.

Domácí házenkářky rozprostřely branky mezi deset hráček a dokonale tak nahradily kanonýrku Tóthovou, jejíž koleno ještě není po artroskopii v pořádku. Fit není ani jediná letní posila Drotárová. Obě slovenské internacionálky usedly jen do hlediště.

„Byly jsme na to nachystané. Celou přípravu s námi nehrály. Jasně že nám chyběly, ale nepřipouštěly jsme si to,“ vykládala Sobieská.

A protože trenér Peter Sabadka přišel po minulé sezoně o tři zkušené hráčky, první minuty v interlize si připsaly dvě dorostenky – teprve 17letá pivotka Kříčková a jen o půl roku starší křídlo Kolářová.

„Nepřišlo mi, že by byly mladé. Zapadly parádně,“ ocenila Sobieská debutantky.

„Hlavně Kříčková si svojí chutí a dravostí v přípravě o pozici v základní sestavě řekla,“ přispěchal s chválou Sabadka. Dobře si však uvědomuje, že pro příští duely se zdatnějšími soupeřkami bude potřebovat obě krajanky. „Když se vrátí zkušené hráčky, které potřebujeme, vzroste konkurence a síla týmu.“

Písek jeho výběr příliš neprověřil. Hostující hráčky sice otevřely skóre, to však bylo naposledy, kdy vedly. Ještě do pauzy si Zlín vybudoval náskok pěti branek, který po obrátce zdvojnásobil.

„Děvčata mají sebevědomí, věří si, i když neproměnila šance,“ potěšilo Sabadku.Najdete na iDNES.czmobilní verze