Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házená v písku láká, do Bělé pod Bezdězem míří rekordní počet týmů

Světová superstar Filip Jícha patří k velkým vyznavačům plážové házené. | foto: Alex Wipf

23 2010
Letní pohoda, nohy zabořené v písku a krásné góly - to je plážová házená. "Přijeďte a budete se tři dny bavit," láká superhvězda Filip Jícha na víkendový turnaj v Bělé pod Bezdězem.

Startovní listina je naplněná do posledního místa a někteří dokonce museli zůstat pod čarou. Turnaj v plážové házené v areálu přírodního koupaliště v Bělé pod Bezdězem neustále roste a letošní pátý ročník to jen potvrzuje.

"Přihlášky na turnaj byly spuštěny v lednu a během tří měsíců jsme měli plno," líčí Vojtěch Srba, jeden z organizátorů akce. V Bělé se tak od pátku do neděle představí celkem 52 týmů! "A to se ještě na devět dalších mužstev nedostalo."

Turnaj se tím řadí k největším akcím plážové házené v Evropě - přijedou také týmy ze Slovenska, Maďarska, Polska, Chorvatska či Německa.

"Sportovní kvalita bude vynikající. Týmy, které sem jedou 800 kilometrů z Chorvatska nebo Maďarska, nepřijíždějí jen za zábavou, sbírají zde také body do prestižní evropské beachové tour," vysvětluje Srba.

Program turnaje

Schmolz+Bickenbach Bělá Cup 2010

Pátek

12:00 - 20.30 utkání ve skupinách
21:00 večerní program, DJ, soutěže

Sobota

08:00 - 20.00 utkání ve skupinách
20:00 večerní program, seskok parašutistů (v případě špatného počasí v neděli)
24:00 slavnostní ohňostroj

Neděle

08:00 - 12.30 utkání o umístění a finálové zápasy
13:00 vyhlášení vítězů, slavnostní zakončení


Veškeré informace najdete na www.plazovka.cz

Ten je jedním ze čtyř bývalých házenkářských reprezentantů, kteří akci organizují, pomáhají jim bezmála tři desítky spolupracovníků.

K Bělé díky nim patří nejen plážová házená, ale i pohoda: doprovodné akce, hudební večery, seskok parašutistů nebo půlnoční ohňostroj. A pro návštěvníky je tu další bonus - v Bělé se můžou pravidelně setkávat s českými reprezentanty i reprezentantkami.

"Bělá je super akce. Je úžasné, když na jedno místo dorazí 52 týmů a dokážou se po tři dny společně bavit," říká nejlepší český hráč, světová házenkářská superstar Filip Jícha. "Je tu pohoda, o kterou jde při plážové házené především."

Jícha letos bohužel nedorazí - z prostého důvodu, v sobotu se žení. "Mrzí mě to, ale věřím, že příští rok zase přijedu," slíbil.

A že si právě jeho, excelentního střelce, neumíte moc představit v plážové házené plné parádiček? Pozor, tohle se podle Jíchy nevylučuje. "Jasně, převažuje hlavně zábava a radost ze setkávání s kamarády, ale na druhou stranu - ani tady nechce nikdo prohrát," usmívá se dvoumetrový kanonýr německého Kielu. "Proto i při plážovce uvidíte velkou bojovnost a ctižádostivost."

Jíchovu absenci však divákům bohatě vynahradí jiní současní i bývalí reprezentanti. Při neúčasti loňských vítězek, týmu Koláčů (tvořeného českými reprezentantkami), patří k největším favoritům obou kategorií především zahraniční celky: třeba chorvatský Zagreb, polský Rondel Team, silný maďarský celek ER-Fireball nebo účastnice finálového turnaje Evropské beachové tour Promilky z Česka.

Stejně jako v předchozích ročnících věnují organizátoři finanční částku na vzdělávací programy prvního stupně základní školy v Bělé pod Bezdězem. Probíhat bude také sbírka, která má pomoci vyřešit konkrétní problém v oblasti postižené povodní.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze