Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři mistrovského Talentu vyrazili do Alp, čeká je tvrdý týden

Plzeňští házenkáři v letní přírpavě, ilustrační foto. | foto: Martin Polívka, MF DNES

20 2015
Vyzkoušet si tréninkové věci, naložit kola a odjezd! Kolona aut s házenkáři mistrovského Talentu M. A. T. Plzeň se v neděli odpoledne vydala od městské haly na Slovanech na cestu do rakouského údolí Montafon, které se nachází na pomezí hranic se Švýcarskem.

V okolí malebného rakouského městečka Tschagguns budou svěřenci trenéra Martina Šetlíka až do konce týdne nabírat kondici na novou sezonu.

A proč ta kola? „Naplánoval jsem klukům i výjezdy ho hor,“ naznačil plzeňský kouč, že budou hráči mistrovského celku zdolávat i okolní alpské vrcholky. Nic víc zatím neprozradil, i hráči se přesnou náplň pobytu v Rakousku dozví až na místě. První trénink je čeká v pondělí.

Jedno je ale jisté – v Alpách je čeká největší porce letní tréninkové dřiny. „Soustředění má především kondiční charakter, ale nejen to. Chceme také utužit partu, začlenit nové hráče do kolektivu,“ doplnil trenér Šetlík.

Údolí Montafon, které je oblíbenou lyžařskou destinací, proslavil jedním ze svých milostných románů spisovatel Ernest Hemingway. A zdejší nádherné prostředí často využívají k letní přípravě i špičkové fotbalové kluby. „Byl tady španělský národní tým, jezdí sem i bundesligové kluby,“ stojí na webových stránkách oblasti.

Minulý týden trénoval a hrál v nedalekém Schrunsu i německý Freiburg, to ještě s plzeňským fotbalistou Vladimírem Daridou. Ten teprve po návratu z Alp přestoupil do Herthy Berlín.

Teď se vydali po jeho stopách plzeňští házenkáři. Jak vysoko se z Alp odrazí?Najdete na iDNES.czmobilní verze