Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Svaz házené svolal schůzku s kluby, které odmítly společnou ligu

Prezident házenkářského svazu Radek Bendl. | foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz

3 2017
Pouze jediný český celek Zubří se ve stanoveném termínu přihlásil do česko-slovenské extraligy (ČSE) házenkářů, která se měla hrát od letošního podzimu. Ostatní kluby označily svazový projekt za nepřipravený a ekonomicky riskantní. Vedení svazu (ČSH) se ale myšlenek na společnou soutěž nechce vzdát, na úterý 7. února proto svolalo schůzku se zástupci klubů.

Federální liga se měla obnovit po 12 letech. V plánu byla účast 16 týmů, deseti českých a šesti slovenských. „Stále věříme v úspěch ČSE. Zároveň chceme dát klubům poslední možnost setkat se na společné schůzce se zástupci exekutivy ČSH v úterý 7. února v Praze a učinit poslední pokus o vznik ČSE,“ uvedl prezident svazu Radek Bendl v tiskové zprávě.

Do uzávěrky 31. ledna poslal přihlášku do soutěže jen vedoucí tým extraligy Zubří. „Moc dobře si uvědomujeme, že pokud nevznikne nová společná mezinárodní soutěž, ta stávající v této podobě bude v lepším případě stagnovat, spíše uvadat. Každopádně obnova česko-slovenské soutěže bude zajímavější pro fanoušky, partnery klubů, média,“ uvedl generální sekretář Zubří Michal Balhárek.

Podle svazu se přihlásila i pražská Dukla, avšak s podmínkou, že do soutěže vstoupí minimálně šest extraligových klubů. „Za dané situace tedy projekt padá,“ řekl člen exekutivy ČSH Daniel Novotný.

Svaz odmítl výhrady klubů, že liga není sedm měsíců před začátkem připravená a týmy o ní nemají žádné informace. „V průběhu loňského roku kluby obdržely jak informaci o minimální finanční garanci ze strany ČSH, tak základní organizační a marketingové informace o soutěži. Kluby nijak nereagovaly, scházely se na tajných schůzkách samy a 10. ledna oznámily, že hrát ČSE nebudou,“ řekl Novotný.

Společná mužská extraliga zanikla po pětileté existenci v roce 2005, protože marketingově neuspěla. V ženské kategorii se od roku 2002 hraje společná česko-slovenská interliga. Vedení házené věřilo, že mužská federální liga přiláká fanoušky a přinese peníze. „Nastalá situace nás ve vztahu k našim sponzorům a partnerům dostala do nezáviděníhodného postavení,“ dodal Novotný.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze