Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na baráž o mistrovství světa se budou čeští házenkáři chystat v Plzni

Český gólman Petr Štochl čelí střele makedonské hvězdy Kirila Lazarova. Daniel Kubeš sleduje, jak to dopadne. | foto: ČSH - Alex Wipf

22 2014
České házenkáře čeká v červnu baráž o mistrovství světa, v níž se potřetí v řadě střetnou s týmem Srbska. Dosud přes něj ani jednou neprošli. K tomu, aby se to tentokrát neopakovalo, by měl posloužit i závěrečný přípravný kemp v Plzni (27.-30. května).

Na něm se budou muset trenéři Vladimír Haber a Jaroslav Hudeček obejít bez největší opory Filipa Jíchy. Ten už se po zranění vrátil do sestavy Kielu, s nímž bude hrát ve stejném termínu závěrečný turnaj Ligy mistrů. Neměl by chybět ani v nominaci na Srby, stejně jako další uzdravená spojka Pavel Horák.

"Absence i jediného z našich klíčových hráčů by byla pro nás velice složitá. Doufám, že další zdravotní komplikace nebo zhoršení jejich stavu nenastane," přeje si reprezentační trenér Vladimír Haber.

V nominaci před baráží se Srbskem jsou i tři hráči mistrovského Talentu (Šindelář, Petrovský, M. Škvařil) a další trojice plzeňských odchovanců (P. Štochl, Bečvář, Stehlík). Ti všichni by měli absolvovat i přípravný kemp v Plzni.

Nominace na reprezentační kemp

Brankáři: P. Štochl (F. Berlín), Galia (St. Gallen), Mrkva (Hamm)

Křídla: J. Hrstka (Prešov), Motl (Lovosice), Sobol (Azoty Pulawy), Jurka (St. Raphael)

Pivoti: Petrovský, Šindelář (oba Talent Plzeň)

Spojky: Kubeš (Melsungen), Horák (F. Berlin), Kasal (FC Barcelona), M. Škvařil (Plzeň), Bečvář (Rostock), Babák (St. Galen), Stehlík (St. Raphael), Stržínek (Hranice)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze