Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářky Plzně si poprvé zahrají interligu, cílem je záchrana

ilustrační foto | foto: Ladislav Němec, MAFRA

4 2015
Tohle Plzeň ještě nezažila! Házenkářky HC Plzeň stojí na prahu premiérové sezony mezi elitou ve WHIL, kterou hraje osm českých a pět slovenských celků.

Česká extraliga už se zde hrála a byla u toho i současná trenérka klubu Libuše Škvařilová. S jakými pocity vstupuje do nové sezony? „Jsou to spíš rozpaky,“ prohlásila Škvařilová. Dva týdny před startem soutěže se jí zranila jedna z opor Šelaisová.

Už předtím tým, který v minulém ročníku ovládl první ligu, opustily čtyři hráčky. Do německého Regensburgu odešly Bernardová s Vlachovou. „To pro mě byla velká rána,“ přiznala trenérka. Navíc Kubešová ukončila kariéru a Kubišová je dlouhodobě zraněná. „Všechno to byly holky ze základní sestavy.“

Teď nezbývá, než se pokusit je nahradit. I proto se z Regensburgu vrací Pešičková (dříve Havlová). „Odcházela jako ostrá spojka, ale my ji zkoušíme na rozehrávce,“ prozrazuje Škvařilová. Dále přišly zkušené Bubeníková, která bydlí v Domažlicích a interligu už si zkusila za Jindřichův Hradec, a z Tachova Sedláčková. Z dorostu pak mládežnická reprezentantka Buchnerová a Klégrová z pražské Slavie.

Jestli to bude stačit na česko-slovenskou elitu, se teprve ukáže. Ale odhodlání je v Plzni veliké. „Naším cílem nemůže být nic jiného, než záchrana,“ prohlásila Škvařilová. „Je nám jasné, že s týmy jakou jsou Michalovce, jejichž rozpočet přesahuje milion euro, se rovnat nemůžeme. Jde o to, abychom ty zápasy odehrály důstojně,“ doplnila trenérka HC Plzeň.

Hned vstup do soutěže bude mít její tým pořádně ostrý. Začíná zítra v Písku, který byl v minulé sezoně nejhorší z českých účastníků soutěže. „Nevím, jestli je to nejšťastnější los, ale soutěž bude dlouhá,“ přemýšlí Škvařilová.

Těžko se jí odhaduje i síla vlastního mančaftu. „Natrénováno máme. Teď jde o to, jak to holky převedou do zápasů. Jakmile nám vypadne jedna dvě hráčky ze základu, je to na výkonu hodně vidět,“ uznává Škvařilová. „Moje představa je, že se budeme spoléhat na kvalitní defenzivu a dobré brankářky.“ Duel v Písku naznačí, jak se její představy budou naplňovat.Najdete na iDNES.czmobilní verze