Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Věřím, že třetí zápas urveme, doufá Škvařil, opora i zlý muž Plzně

Milan Škvařil v akci | foto: Ladislav Němec, MAFRA

12 2015
Když má den, je těžko k zastavení. Střelec, který rozhoduje zápasy a je mu jedno, odkud pálí. Milan Škvařil, levá spojka házenkářů Plzně, ve finálové sérii s Lovosicemi táhne tým k titulu, ve dvou zápasech nasázel dvanáct branek.

Zářil hlavně ve druhém duelu, kdy při absenci druhé úderné spojky Linharta řídil palbu Talentu M.A.T. „První zápas byl složitější, moc se mi nedařilo. V neděli už to bylo dobré. A hlavně se hrálo v krásné atmosféře, každý z nás si to užíval.

Klub vyzval fanoušky, aby přišli v modrém a vážně to v hledišti vypadalo jako modrá vlna. Výhry patří z poloviny jim,“ vzkázal 22letý plzeňský kanonýr.

Tenhle drzý mladík, syn bývalých ligových házenkářů Milana a Libuše Škvařilových, který je v jednom týmu i se starším bratrem Jakubem, je pro mnoho soupeřů spolehlivým „zdvihačem“ adrenalinu. Ranař, z jehož ruky padají góly. Ale také zlý muž, drsňák, provokatér.

Když jej ve druhém finále atakoval lovosický Landa, stáhl jej Škvařil s sebou při dopadu na palubovku a celá lavička hostů vztekle vyskočila.

Ale i Škvařil si užije od protihráčů své. Hned v úvodní bitvě zůstal ležet na zemi, když jej bez trestu loktem tvrdě trefil do brady hostující Miko. „Nakonec to bylo i na šití. A byl jsem překvapený, kolik krve z té rány u doktora crčelo, předtím zaschla ve vousech,“ bral celou situaci s nadhledem.

Ne, krotký beránek to určitě není. „Jenže přesně takové hráče v týmu potřebujete. Kteří umějí rány rozdat, ale také přijmout. Nebojí se zodpovědnosti, mají správnou drzost, rozhodují zápasy,“ zastává se své opory kouč Martin Šetlík.

Už příští víkend spolu mohou po roce opět slavit titul. Plzeň vede 2:0 na zápasy, k triumfu jí schází jediná výhra. Třetí utkání je na programu v sobotu dopoledne v Lovosicích.

„Chtěli jsme oba domácí zápasy vyhrát a udělali jsme pro to maximum. Já za sebe jsem spokojený, ale nevím, jak náš trenér,“ vtipkoval Škvařil. Zdravé sebevědomí, to je další vlastnost, která mu rozhodně nechybí. „V tomhle rozpoložení a pohodě nás těžko někdo zastaví. Výborně nám šlape obrana, pro ně je těžké se prosadit. Jsme dobře připravení. Nedivím se, že se trápí, těžko dávají góly,“ tvrdí reprezentant.

Zároveň ale ví, že Lovosice se jen tak nevzdají. „Doma do toho dají úplně všechno, to je jasné. Ale když budeme hrát pořád stejně koncentrovaně a s takovým nasazením, věřím, že to tam urveme.“

Když se to povede, třeba se pak házenkáři na plzeňském náměstí sejdou při společných mistrovských oslavách s fotbalisty Viktorie. „Nejdřív je potřeba, abychom to v Lovosicích zvládli. Pak ať vedení vymyslí cokoliv. A my cokoliv provedeme...,“ říká šibalsky Škvařil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze