Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Posunul jsem hranice svých možností, ulevil si Motlík v Alpách

Házenkáři Plzně na horské tůře v Rakousku. | foto: Zdeněk Soukup, iDNES.cz

21 2015
Montafon (od našeho zpravodaje) - Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň jsou na soustředění v Rakousku. Hned první den je čekala dlouhá horská tůra, dnes po poledni se po losu ve Vídni dozvěděli soupeře pro druhé kvalifikační kolo EHF Cupu. Na přelomu září a října se utkají s vítězem dvojzápasu mezi chorvatským RK Poreč a Maccabi Rishon Lezion z Izraele. První utkání se bude hrát v Plzni.

Ale zpět do Alp. Byl to pod horskými štíty pořádně ostrý začátek soustředění házenkářů Talentu M.A.T. Plzeň, i když to tak na první dojem nevypadalo. Hned v pondělí, první den pobytu v rakouské oblasti Montafon, se vydali z penzionu Golm, který se stal na týden jejich dočasným domovem, na celodenní horskou tůru. Během ní ušli více než dvacet 20 kilometrů, nastoupali asi 1100 výškových metrů a každý z nich udělal kolem 38 tisíc kroků. Nejvyšším bodem byla Tillisunahütte zhruba 2300 metrů nad mořem.

Na dlouhém pochodu strávili bezmála deset hodin. A nutno dodat, že i v Alpách panují tropická vedra. „Zase jsem si o něco posunul hranici svých možností,“ vyloudil trpký úsměv na rtu 45letý brankář Radek Motlík, když konečně dorazil zpátky do penzionu. Věrného parťáka na strastiplné pouti po Alpách mu dělal mladší z bratrů Škvařilů Milan. To starší Jakub jako by neměl dost, oddělil se od skupiny a našlapal ještě o nějakých pět kilometrů víc.

Při cestě mezi dvěma horskými průsmyky se před partou z Plzně otevřela scenérie jako z Pána prstenů. Byl prostor na oblíbené selfie. Třeba i se stádem, kterým museli házenkáři projít cestou z vrcholu. „Tady chodí jen krávy a my,“ zaznělo vzápětí z hloučku házenkářů.

Ale pojďme zpátky na začátek. Horská tůra začala výšlapem 870 schodů ke skokanskému můstku v městečku Bitschweill (1115 metrů nad mořem). Hned tady dostali plzeňští házenkáři pořádně zabrat, ale výstup jim netrval ani půlhodinku. „Myslím, že Motlas už je zralý na rozhovor,“ narážel Petr Vinkelhőfer na hlasité protesty zkušeného brankáře.

Jenže právě kvůli nabírání kondice plzeňští házenkáři do Alp vyrazili. A tak i Motlík absolvoval celou trasu, žádné úlevy. V horách sice nešlapal tak lehce jako jeho mnohdy až o čtvrt století mladší spoluhráči, ale tůru zvládl. Stejně tak i nová posila Dušan Poloz, jenž přijel na soustředění rovnou z dovolené na Bali.

„Byli jsme v neznámém prostředí. Ani já jsem nečekal, že to bude až tak těžké. O to víc jsem rád, že to všichni kluci ve zdraví zvládli,“ pochválil svoje „ovečky“ trenér Martin Šetlík.

Společně s asistentem Jiřím Hynkem, masérem Ladislavem Čechem i kondičním koučem Pavlem Kleisnerem absolvovali celou trasu s hráči. A jestli chtěli poznat morálně volní vlastnosti svých svěřenců, ty se hned první den soustředění odkryly dokonale. Většina z hráčů si sáhla na dno sil...

V pondělí už se ale opět jelo naplno, dopoledne čekalo tým posilování na mísním hřišti, odpoledne výjezd na kolech do horských průsmyků.Najdete na iDNES.czmobilní verze