Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Písku: Nadšení mám pořád. Hlavně, aby zůstalo i hráčkám

Ilustrační snímek | foto: Petr Lundák, MF DNES

19 2015
I když málokdo čekal od mladého celku možná s nejnižším rozpočtem soutěže zázraky, pro 29letého trenéra interligových házenkářek Písku Ondřeje Václavka je to krutá premiéra v nejvyšší soutěži.

Jediný jihočeský zástupce v šesti kolech nevyhrál. Získal jen bod za úvodní remízu s nováčkem z Plzně. O víkendu nestačil na Partizánské, prohrál 18:27. „Tenhle zápas nebyl odrazem toho, kde už jsme,“ ujišťuje s tím, že lepší výsledky přijdou.

Jaká je tedy zatím tahle sezona?
Zatím hrajeme lépe se silnějšími soupeři, kde se od holek nic neočekává. Ale odehrané zápasy nejde srovnávat. Podzim beru tak, že se učíme, co chci, aby se holky naučily. U některých jsou to dost rapidní změny. Osa, která tady uhrála dost bodů, je pryč a vytváříme novou. Už jsou tam postupy, které mě těší, ale pak mě mrzí, že zápas proti Partizánskému skončíme na nepřesné střelbě, kterou máme jinak celkem slušnou.

Jak se pak koučuje v zápasech, kdy prohráváte o deset a víc gólů a hráčky kazí jednoduché míče jako proti Partizánskému?
Můžeme si s asistentkou říct, co se dá ještě změnit. Je to těžký, ale nemůžeme zápas vzdát.

A nebo se dá řvát. To jsem u vás ale během zápasu neviděl.
V utkání, kdy se nám nedaří, si nejsem jistý, jestli řev přinese nějakou produkci. Když uděláme chyby, jaké děláme...

Hráčky to ještě víc srazí?
My si to vyříkáme v šatně. Snažím se ženskou mysl nezatěžovat tím, že na ně budu řvát. To podle mě nepřináší výsledky, jaké by mělo.

Jaký máte zatím ze své trenérské premiéry v interlize pocit?
Netěší mě výsledky. Na druhou stranu mám radost z toho, že už i někdy jindy než v tréninku dokážeme hrát házenou, která je pohledná a přesná. Takové utkání jako to poslední, kdy nám míče padaly, střelba lítala jinam, se hodnotí těžko. Ale krůčky už děláme. Řekl bych i velké, ale nepřeneseme je do duelů se soupeři na naší úrovní. Především s Prešovem jsme body měli získat.

Překvapivě máte na čelních příčkách střelkyň interligy Sáru Kovářovou. Ale chybí mi v týmu vůdčí typ, který dohraje akce, i když se nedaří...
Trošku to souvisí s tím, že osa odešla. Máme tady hezkou kombinaci hráček, co jsou dravé, ale schopné udělat základní chyby, a těch, co už něco odehrály, chyby neudělají, ale nejsou dravé. Doufám, že se nám utvoří nějaký střed u někoho, kdo dokáže vstřelit branku kdykoliv, nebo nezachybuje v obraně.

Na začátku sezony z vás bylo znát velké nadšení. Po sedmi kolech vás zatím neopustilo?
Laik si řekne, že posun chybí. Lidi, kteří to sledují pravidelně, vidí, že jsme do hry zakomponovali spoustu prvků. Takže nadšení držím pořád. Jde o to, aby zůstalo i hráčkám. Věřím, že na jaře budeme schopni naplno prodat všechno, co se učíme.Najdete na iDNES.czmobilní verze