Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářka Vítková zůstává pod křídly mosteckých Andělů. Cizinu odmítla

Petra Vítková z Mostu jásá. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

12 2014
Úleva pro příznivce mostecké házené. Hrozilo, že u Černých andělů skončí všechny tři královny naráz, jeden ze symbolů zlaté éry však nakonec zůstává. Petra Vítková, brzy 35letá pivotka, v neděli při domácím turnaji vložila podpis na novou roční smlouvu.

„Ale mám v ní klauzuli, že může být do týdne vypovězená. Chci totiž otěhotnět, ale budu se snažit vydržet do evropských pohárů. Uvidíme, jak se doma zadaří,“ usmívá se hrající asistentka, která dala sbohem reprezentaci.

Proč v klubu pokračujete?
Po titulu jsem byla nalomená. Most je zase nejlepší a házená mě strašně baví. Proč nehrát dál?

Dokonce vás lákali z ciziny.
Z turecké první ligy a z maďarské nižší soutěže. I když mám v Mostě dobré peníze, v zahraničí je to milionkrát finančně zajímavější. Fakt jsem to zvažovala, chtěla jsem si v posledním roce házené vydělat na rodinu. Ale abych ji mohla mít, musím zůstat v Čechách, v cizině bych musela hrát celý rok. Ale s manželem Lukášem, který hraje za Chodov první ligu, jsme se dohodli, že do mateřství budu dělat to, co mě baví. Tedy házenou.

Jak vám na sklonku kariéry lichotí, že se o vás kluby přetahují?
Potěšilo mě to, ale co si budeme povídat - je to o kontaktech. A já je mám, v cizině jsem už působila. Jen mě mrzí, že pan Jung (manažer Mostu) měl na všechno dost času a já podepisovala až teď.

Máte na lavičce místo vedle kouče Poloze. V trenéřině se vidíte?
Ano. Přihlásila jsem se na studium trenérské licence, v házené chci pokračovat. A od koho jiného se učit než od nejlepšího. Dušan má norský styl, líbí se mi jeho pohodové myšlenky, jak vede tým. Občas mu něco špitnu do ouška, co bychom mohli udělat líp.

Do zahraničí šly hvězdy Martinková a Beňušková. Půjde to bez nich?
Když jsme začaly trénovat, měla jsem z toho obavy. Odešly Martinková, Vaňková, Beňušková, marodí Weisenbilderová, Borovská má v tomhle týdnu rodit. Najednou pět spojek fuč. Rozdělily jsme si úkoly, já, Martina Vysloužilová a Suki (Súkenníková) se točíme na střední spojce. Když budeme vycházet z vynikající obrany jako na vítězném domácím turnaji, mohlo by nám to šlapat. Szarková je výborná střelkyně z dálky, Jeřábková taky. Takže teď už v tom nevidím takovou ztrátu jako na začátku.

Jak posily zapadly do týmu?
Jsou to zlatíčka! Suki je neúnavný hecíř, pozitivní člověk, úžasná. Simča Szarková je ještě trošku nesmělá, ale má strašnou chuť do hry, chuť se učit. Je šikovná. A Dominika Zachová taky. Má fantastickou ruku a je rychlá.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze