Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Týmy SAE i Bahrajnu nakonec chtějí na MS házenkářů hrát

LETÍCÍ STŘELEC. Jacob Heinl z Německa střílí na branku Bahrajnu během utkání na světovém šampionátu v házené. | foto: AP

18 2014
Čeští házenkáři by se přece jen mohli na lednovém mistrovství světa v Kataru utkat ve skupině i se Spojenými arabskými emiráty. Tento stát a také Bahrajn se před deseti dny odhlásily, nyní ale oba svazy změnily plány a obrátily se na mezinárodní federaci s informací, že chtějí na šampionátu startovat.

IHF se bude novou situací zabývat v pátek.

Tým SAE byl nalosován do skupiny C s Českou republikou, Alžírskem, Egyptem, Francií a Švédskem. Bahrajn měl hrát v „déčku“. Spojené arabské emiráty se odhlásily před pár dny „po zvážení technických podmínek a vzhledem k nemožnosti adekvátní přípravy“.

S pořádajícím Katarem mají však SAE i Bahrajn napjaté diplomatické vztahy. V březnu stáhly Bahrajn, Spojené arabské emiráty a Saúdská Arábie své velvyslance z Dauhá na protest proti údajné katarské podpoře islamistických skupin v regionu.

Federace házené dnes na svém webu uvedla, že svazy Bahrajnu i SAE projevily přání zrušit své odstoupení. Jak celá záležitost dopadne, to IHF rozhodne v pátek v německém Herzogenaurachu.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze